Skutečný milovník grilovaných sýrů ví, proč nevyjímat Camembert z dřevěné krabičky a neopakuje ani jiné chyby

Grilovaný sýr

Také nedáte při přípravě grilovaných dobrot dopustit na báječně měkké a voňavé sýry? Práce s nimi není těžká, přesto se můžeme nechtěně dopustit řady chyb. Podívejme se na ty nejčastější.

Grilované sýry k létu zkrátka patří. A jsou-li připraveny správně, pak vám zachutnají studené i v době, kdy poslední hosti z grilovací párty už dávno odešli. A na co si tedy při jejich přípravě dát pozor?

Jak je to vlastně s Camembertem a jemu podobnými

Když se řekne grilovaný sýr, většinou si vybavíme právě něco z této rodiny. Do nádherně teplého Camembertu, hermelínu apod. totiž stačí jen v horní částí vyříznou otvor ve tvaru křížku a okamžitě můžete namáčet čerstvé pečivo do měkoučkého jádra. Pokud však váš Camembert při grilování ani náhodou nevypadá jako ten z reklamy, pak víme, kde děláte chybu.

Uzený sýr

Foto: Pixabay

V obchodech se tyto sýry často prodávají v dřevěných kravičkách. A na rošt se poté dávají i s nimi. Teplo žhavých uhlíků totiž dřevo spálí, mezitím si však sýr samotný stihne vytvořit dostatečně silnou krustu. Díky ní na roštu nevyteče, ale zároveň se bude nádherně přenášet a poté konzumovat. Zkuste to a uvidíte.

Sýry nikdy nerozkrajujte, vytečou

Tohle už jste nejspíš zjistili na vlastní kůži, ale pro jistotu to zopakujeme – když chcete grilovat sýr, zapomeňte na to, že byste ho ještě naplnili nějakými dalším dobrotami. Nejspíš se vám to nepovede a jako bonus sýr na rošt vyteče.

Deset až dvacet minut pro ugrilování sýrů bohatě stačí

Poslední poučka radí vkládat sýry do alobalu nebo alespoň na alobalový tácek. Každá strana by si měla nad zdrojem tepla pobýt 5-10 minut, jak tedy asi správně tušíte, otočení během grilování je zcela nezbytné.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.bydlimekvalitne.cz/grilparada-osvedcene-triky-na-grilovani-syru-zeleniny, https://www.bydlimekvalitne.cz/grilparada-osvedcene-triky-na-grilovani-syru-zeleniny

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)