Skořice jako přírodní fungicid a pomocník při řízkování

Nejen, že zabraňuje šíření plísní a škůdců, ale je velmi užitečná třeba k zakořenění řízků. Ovšem tohle není vše, máme pro vás sbírku nejlepších triků s mletou skořicí.

Zvládne odehnat hmyz

Skořice je velmi oblíbená u lidí, jenže u hmyzu to tak není. Což znamená, že jestli na zahradě máte mravence, housenky, nezoufejte. Stačí použít jen malé množství tohoto koření. Když chcete udržet škůdce pod kontrolou, nasypte skořici na zem kolem rostliny či tam, kde se nechtěného hmyzu chcete zbavit.

Komár: Foto Pixabay

Skvělý přírodní fungicid

Skořicový prášek můžete použít na řešení různých problémů v zahradě. Jeho aplikace vám přinese skvělé výsledky a uvidíte je opravdu brzy. Může být použit jako přírodní fungicid. Ničí houby, vystraší hmyz, podporuje hojení drobných poranění a chrání sazenice. Samozřejmě je 100% přírodní, zdravá či nesrovnatelně levnější než fungicidy kupované.

Likviduje jak plíseň v zemině, tak i na rostlině

Jestli plíseň vznikne na samotné rostlině, nasypte na ni skořicový prášek, abyste zastavili její růst. Stejně tak můžete substrát posypat se skořicí, což stačí na obnovení zdraví vašich rostlinek nebo sazenic.

Skořice

Skořice: Foto Pixabay

Léčí klidně i choroby sazenic

Pokud pěstujeme ovoce nebo zeleninu, poslední věc, kterou chceme vidět, je nemoc sazenic. V důsledku nemoci zelenina nebude klíčit a ani ovoce nebude zdravé a krásné. Sazenice nebo semena můžou být napadeny chorobou. Bavíme se o celou řadu problémů, které mohou být způsobeny různými typy hub či špatnými podmínkami v půdě. Abyste se vyhnuli škodlivým vlivům, přidejte skořici do svého běžného hnojiva či přímo do půdy, ve které vaše rostlinky rostou už od semínka nebo sazenice.

Je nepřekonatelná i na odřezky?

Když rostlinu rozmnožujete řízkováním, nemusíte používat jak chemikálie, tak ani stimulaci jejich zakořenění.Řeznou část jen vložte do mleté skořice a potom ji zapíchněte do substrátu a nechte růst. Odřezek bude ošetřený a také rychleji poroste.

Skořice: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.