Teplota uzení

Sezona uzení přichází: Z jakého materiálu bude vaše nová udírna?

Léto je pryč a hezký podzim s vyššími teplotami se už postupně začíná také vzdalovat. V každém případě se můžete těšit na skvělé dobroty z udírny. Ne, že by se přes léto vůbec neudilo, nicméně nízké teploty budou dokonale svědčit přirozenému uchování uzeného masa na vzduchu. Zkrátka a jednoduše, maso nebude muset putovat přímo do mrazáku. V každém případě se vyplatí připravit udírnu. Že ji ještě nemáte? Pak je nejvyšší čas nějakou pořídit. Právě z toho důvodu se podíváme na materiály, z nichž se udírny vyrábí, a poradíme, kde si případně některou zakoupit a získat další informace.

Zděné udírny nabízí maximální komfort

Rádi byste udili co nejvíce pohodlně s minimálním hlídáním teploty v udírně? Pak vsaďte na zděnou klasiku. Akumulace tepla je u ní totiž naprosto skvělá. Jen byste měli počítat s tím, že roztápění bude poměrně zdlouhavé. Při stavbě udírny se s největší pravděpodobností neobejdete bez odborníků. Domácí udírna bude navíc stále na stejném místě a nikdy s ní jednoduše nehnete. Na místě, kde ji postavíte, bude celou dobu.

Stylové dřevěné udírny

Zřejmě nejjednodušší je vyrobit udírnu dřevěnou. I cenově se bez kouřovodu a topeniště pohybuje na minimu. Nesmírně důležitá je u ní hlavně samotná tloušťka dřevěných desek, z nichž je vyrobená. Izolace musí být solidní, jinak dřevo vcelku rychle prochladne. Určitě ovšem nebudete muset nijak zdlouhavě zatápět. Pozor si především u smrkových modelů dejte na vysoké teploty. Dřevěnou zahradní přenosnou udírnu mohou za určitých okolností zachvátit plameny. Jinak ji budete muset pravidelně lakovat speciálními laky.

Dřevěná udírna

Bezúdržbové nerezové udírny

Nehodláte udírnu pravidelně natírat? Jasně, pořiďte si nerezovou. U té žádná koroze nehrozí. Bez problémů mnohé modely přenesete a můžete se spolehnout i na expresní roztopení. Především u elektrických je vše velmi jednoduché. Rychlá a bezproblémová je také údržba.

Kovová udírna

A kde udírny vybírat? Na portálu udirny.cz. Mimo jiné tady také najdete spousty užitečných rad a receptů.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *