Rozhodli jste se pro bazén? S plánováním začněte už nyní!

Zahradní bazén

Pohled z okna aktuálně nevěstí nic moc dobrého. Většinou se setkáme se sněhem nebo deštěm a teplotami okolo nuly. Přesto už se můžeme těšit na léto a s ním spojené teplo i pohodlí u vody. Že byste se letos chtěli koupat na své vlastní zahradě? Pak si pořiďte nový bazén! S jeho plánováním se rozhodně vyplatí začít již nyní. Co všechno byste měli brát v potaz a kde nakupovat?

Zahradní bazén

Typ bazénu a prostorové dispozice

V první řadě je zapotřebí soustředit se na volbu konkrétního modelu bazénu. Jestliže chcete spíše ušetřit, vsaďte na nadzemní. Vhodné jsou i v případě, že nehodláte hlídat malé děti. Modernější z hlediska celkového zapadnutí do prostoru zahrady praktičtější řešení představují bazény integrované do země. Optimální jsou především v kombinaci se zastřešením. Většinou ovšem vyžadují poněkud větší prostor a samozřejmě výkopové práce včetně následného betonování a armování.

Jen bazén samotný nestačí!

Pokud si myslíte, že prostě jenom zakoupíte bazén, umístíte ho na zahradu a budete se koupat, jste na omylu. Nezbytné je totiž také pořízení příslušenství. To mnohdy bývá součástí sad, nicméně vše si pečlivě překontrolujte. Jedná se především o filtraci, jež napomáhá udržet vodu čistou. Stejně tak musí být součástí bazénu skimmer, zakrývací a solární plachta, případně zastřešení. Nezapomeňte ani na nákup bazénové chemie. K dispozici jsou jak chlorová, tak i bezchlorová.

Zahradní bazén

Vsaďte na léty prověřenou kvalitu

A kde realizovat nákup bazénu? My doporučujeme společnost Albixon a.s., která nabízí různé typy bazénů z vysoce kvalitního patentovaného materiálu Albistone. Ten se vyznačuje absencí ztráty barevnosti a maximální rezistencí. Vydrží více než 50 let a stále vypadá jako nový. Výbornou volbou z jejího sortimentu jsou také Quattro sety obsahující jak bazén, tak i zastřešení a příslušenství od jednoho jediného výrobce. Na kompletní nabídku se můžete podívat zde.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.