Ředkvičky jako kedlubny. Je to možné, stačí přihrnování zeminy a další triky

Ředkvičky

Výsev ředkviček je tu a mnozí již tuto skvělou zeleninu mají vysetou a na zahrádce už se objevily malé rostlinky. Ať už vám ředkvičky na zahradě rostou nebo se k jejich výsevu teprve chystáte, určitě oceníte několik velmi dobře mířených rad, které vám pomohou k dokonalé úrodě. Ředkvičky mohou velikostně odpovídat klidně i menším kedlubnám. Chuťově budou náramné. Podívejme se tedy na tyto tipy podrobněji.

Pletí a přetrhávání ředkviček jako základ    

V první řadě je třeba upozornit na pravidelné pletí záhonu s ředkvičkami. Ideální je ředkvičky přetrhávat, aby nebyly blízko sebe, jelikož si ubírají prostor ke svému růstu. Mnozí lidé vysévají ředkvičky hodně nahusto a následně je pak přetrhávají. Jinak se ale dají vysít ředkvičky do řádku dál od sebe.

ŘedkvičkyŘedkvičky: Foto Pixabay

Zahrnování ředkviček zeminou se vyplatí

Hned, jak se začne u ředvičky vytvářet ona bulva, vyplatí se ji zahrnovat zeminou. Pokud tak budete činit od počátku vývoje kořene, setkáte se s vynikající úrodou, a hlavně s tím, že ředkvička bude opravdu velká. Zemina by měla být neustále vlhká a není od věci používat také kompost. Právě on dodá rostlinám potřebné živiny. Ke sklízení maxiředkviček by mělo dojít v momentu, kdy mají zhruba tak centimetrový květní stvol. Můžete si být jistí, že úroda bude vynikající.

Výsev ředkviček na vatě

Velmi zajímavý způsob výsevu ředkviček, který spočívá v tom, že se do misky vloží kousek vaty a na ni se nasypou semínka ředkviček. Vata je stále vlhká. Vše se zabalí do celofánu a semínka se zalévají každý druhý den. Střídá se vlažná, odstátá a teplá voda. Po osmi dnech už mají malé ředkvičky lístky za další týden je pak vysadíte i s vatou ven. Budou ve finále velké a maximálně šťavnaté.

Zdroje info: Autor, gardenersworld.com, almanac.com

Ředkvičky: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.