Řecké pečené brambory: Chuťová bomba, kterou si připravíte jednoduše sami

Řecké pečené brambory

Nevíte, co byste si dali na večeři nebo na oběd? Věčné téma. Člověk by si rád pochutnal, ale zároveň se mu nechce připravovat nějaké složité pokrmy. Hodně vděčnou záležitost bezesporu představují pečené brambory. Jde o jakousi klasiku, která není nijak složitá na přípravu a zavděčíte se i svátečním strávníkům. My se v následujících řádcích zaměříme na řecké pečené brambory, které rozhodně stojí minimálně za vyzkoušení.

Dokonale křupavé a chutné brambory

Klasické pečené brambory jsou vynikající, nicméně řecké pečené brambory staví tuto delikatesu ještě na vyšší level. Jsou jednak lahodné a jednak také poměrně hodně aromatické. Zapomenout přitom nemůžeme ani na ono křupání, které je pro pečené brambory tak charakteristické. Jejich příprava je v podstatě hračkou. Zvládne ji každý.

Řecké pečené bramboryŘecké pečené brambory: Foto Pixabay

Pouze několik málo ingrediencí

Na přípravu řeckých pečených brambor toho moc potřebovat nebudete. Konkrétně si nachystejte:

  • 10 středně velkých brambor,
  • 1 malý hrnek olivového oleje,
  • hrst sušeného oregana, případně další bylinky,
  • sůl.

Rychlá a jednoduchá příprava řeckých pečených brambor

Skutečně nic složitého. V první řadě je třeba brambory očistit, můžete je i oškrábat, pokud nemáte rádi slupku, a nakrájet na zhruba dvoucentimetrové kousky. Poskládáme je na plech a zakápneme olivovým olejem. Brambory dokonale promícháme, aby byly dokonale osolené a byl na nich olej. Troubu předehřejme na 180°C. Po nějakých 30 minutých brambory z trouby vytáhneme a posypeme sušeným oreganem. Poté se budou ještě péct zhruba 20 minut. Jejich horní číst bude zlatavá a spodní dokonale křupavá. Jinak lze k bramborům také ještě přidat česnek nebo bazalku či jiné bylinky. Chuť se ještě zvýrazní.      

Zdroje info: Autor, https://pysznosci.pl/, https://www.recepty.cz

Řecké pečené brambory: Náhledové foto Unsplash

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.