Prodloužení trvanlivosti ovoce kapradinou a další přírodní kouzla

Ovoce

Babských rad není nikdy dost. Často jsou velmi dobře mířené a člověku dokážou pomoct nejen v kuchyni mnohem více než cokoli jiného. Že se v nich příliš nevyznáte? To vůbec nevadí, v následujících řádcích se na některé velmi účinné babské rady podíváme mnohem podrobněji. Uvidíte, že se vám nakonec některé mohou náramně hodit.

Trik k udržení čerstvého ovoce

Ovoce lze udržet čerstvé velmi jednoduše. Stačí ho proložit kopřivami, případně kapradím. Stejně tak tímto způsobem ochráníte brambory před všudypřítomnou hnilobou. Zajímavý je i trik s nakrájenými jablky do štrůdlu, která se pokapou citronovou šťávou a nemají šanci zhnědnout.

Jednoduché loupání pomeranče

Loupání pomeranče nebylo nikdy jednodušší. Stačí ho pouze namočit do horké vody. Po vytažení půjde vše mnohem jednodušeji. To samé platí i o jiných citrusových plodech.

Pomeranč

Kouzla s hráškem a květákem

Rádi byste, aby hráček zůstal i po vaření krásně zelený? Přece jenom, syté zelená barva vypadá moc hezky. Do vody, v níž se vaří, stačí dát trochu cukru. V květáku se mnohdy drží různí brouci a jiný hmyz. Dostat je ven není složité. Před vařením květák dáte na chvíli do osolené vody. Ta hmyzákům vonět nebude a vyplavou na hladinu. Pro bílou barvu přidejte trochu mléka.

Vychytávky s rajčaty

Nezralá rajčata mnohem rychleji zčervenají, když k nim přidáte do papírového sáčku jedno zralé. Výborná jsou pro efektivní dozrávání rajčat také jablka. Oloupání rajčat bude jednodušší, přelijete-li je horkou vodou.

A co ořechy?

Také k nim se vztahuje několik babských rad. Pokud se na noc ponoří do sladké vody, budou se mnohem lépe loupat.  

V hlavní roli brambory

Chcete zachovat u brambor při uchování maximální chuť. Pak je skladujte na dřevěném uhlí v chladném sklepě. Milujete bramboráky? Pokud přidáte do těsta tvaroh, budou naprosto skvěle křupat.  

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.