Proč dávat lžičku pepře ke každé pokojové rostlině: Pomůže se semenáčkům i pokojovkám, kterým se jednoduše nedaří

Proč dávat lžičku pepře ke každé pokojové rostlině – může vám pomoci s jedním nepříjemným problémem. Pokojové rostliny, semenáčky apod. totiž často trápí různé plísně nebo škůdci přebývající substrátu. A právě pepř vám s tím může pomoci.

Je důležité si uvědomit, že použití pepře k dezinfekci substrátu u pokojových rostlin není běžnou praxí, a většinou se používají jiné metody, jako je například zalévání substrátu roztokem fungicidu nebo použití sterilizovaného substrátu. Nicméně, pokud se rozhodnete použít pepř k dezinfekci substrátu u svých pokojových rostlin, následujte tyto kroky.

Jak dezinfikovat substrát pepřem

  • Kupte si nejlépe bílý mletý pepř.
  • Připravte roztok pepře a vody v poměru 1:1.
  • Vložte substrát do velké nádoby, například kbelíku.
  • Zalijte substrát roztokem pepře a vody tak, aby byl substrát důkladně promíchán.
  • Nechte substrát v nádobě s roztokem pepře a vody po dobu nejméně 24 hodin.
  • Poté substrát důkladně vypláchněte tekoucí vodou a nechte ho vyschnout.

Tento roztok je samozřejmě možné použít i jako zálivku.

Proč dávat lžičku pepře ke každé pokojové rostlině – Foto: Pixabay

Na co si ještě dát pozor

Je důležité mít na paměti, že pepř může být dráždivý pro některé druhy rostlin a může vést k podráždění kůže a očí, takže byste měli při manipulaci s pepřem používat ochranné rukavice a ochranné brýle. Kromě toho je důležité dbát na správnou hygienu a dezinfikovat všechny nástroje, které používáte při manipulaci s rostlinami, aby se minimalizovalo riziko infekce.

 

Zdroj: https://www.bydlimekvalitne.cz/abeceda-pepru-ruzovy-zeleny-bily-kdo-se-v-nich-ma-vyznat, https://www.coopclub.cz/zdravy_zivotni_styl/znate-vsechny-druhy-pepre/, https://fresh.iprima.cz/jak-na/tradicni-i-mene-zname-druhy-pepru-ktery-je-ten-nej, https://chillibag.cz/druhy-pepre/, https://www.koreni.cz/obchod/jednodruhove-koreni/nove-koreni-cele

Proč dávat lžičku pepře ke každé pokojové rostlině – Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)