Proč byste měli okamžitě odstranit všechny sušené květiny v domě – mohou vás ohrožovat několika způsoby

Sušené květiny v domě dokážou nadělat spoustu parády, ovšem bohužel můžou mít i negativní vliv, o kterém se bohužel příliš často nemluví. Jak vám mohou škodit a co proti tomu dělat?

Sušené květiny v domě mohou mít negativní vliv na životní prostředí několika způsoby. Ty se týkají jak energie, kterou prý v sobě podle východních učení mohou uchovávat, tak i některých dalších negativních jevů.

Sušené květiny prý uchovávají negativní energii

Pokud nahlédnete pod pokličku východním učením, tedy zejména filosofii feng-shui, pak zjistíte, že sušené květiny jsou doma prostě a jednoduše tabu. Je to proto, že prý v sobě kumulují negativní energii (rozumějte – jde vlastně o mrtvé rostliny, které se chovají jako energetičtí upíři a snaží se připravit své okolí o životadárnou energii, čímž ho poškozují).

A citlivější lidé to mohou velmi negativně pocítit. Pokud se tedy v místnosti se sušenými květinami necítíte dobře, zkuste je na pár dní odnést pryč (pro začátek) a uvidíte.

Foto: Pixabay

Další nebezpečí sušených rostlin

Sušené květiny mohou obsahovat alergeny, jako jsou například pyly, které mohou způsobovat alergické reakce u některých lidí. A do stejné kategorie patří i prašnost: zejména déle uchovávané sušené dekorace v sobě mohou kumulovat prach a způsobovat znečištění vzduchu v místnosti.

A dotčena může být i atmosféra v místnosti. Kytice uchovávané sušením totiž mohou časem i při té nejlepší péči ztratit barvu a změnit tak vzhled místnosti. Tyto vlivy mohou být naštěstí z větší části minimalizovány pravidelným čištěním sušených květin (nebo jejich uchováváním například pod poklopem) a udržováním dobré vzdušné cirkulace.

Zdroj: https://www.idnes.cz/hobby/domov/rostliny-v-byte-podle-feng-suej-vam-zlepsi-zivot.A090106_155607_hobby-domov_bma, https://horoskopy.blesk.cz/clanek/nove-horoskopy-astroclanky/425118/techto-6-veci-z-bytu-vyhodte-zbavte-se-negativni-energie-podle-feng-suej.html, https://www.tvbydleni.cz/clanek/kvetiny-podle-feng-shui-prinesou-do-vasi-domacnosti-stesti-a-harmonii/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)