Tento jednoduchý trik zajistí bujné kvetení muškátů od jara do podzimu

muškáty

Jakmile se oteplí, krásné muškáty zdobí nejeden balkon, parapet či terasu. I když je jejich domovinou severní Afrika, zdomácněli i u nás a již desítky let zdobí prostory kolem našeho domu nebo bytu. Navíc jsou na péči méně náročné a umí nás potěšit svým bujným kvetením. Aby byly muškáty ještě více obsypané květy, poskytněte jim domácí hnojivo. 

Proč někdy muškáty nekvetou tak, jak mají?

I když muškáty patří mezi nenáročné rostliny, čas od času je potřeba jim věnovat určitou pozornost. Například pravidelné odstraňování suchých listů či výhonků. Díky tomu se bude rostlině více dařit, bude stimulována k tvorbě nového květenství a vyhnete se plísni na povrchu substrátu. Dále je však také důležité, aby na rostlinu celý den nesvítilo slunce. I když přežije krátkodobé sucho, snažte se o udržení mírně vlhké půdy, ale ne přemokřené, proto je dobré rostlině zajistit drenážní otvory. 

Pokud nekvetou, nedaří se jim, pohlídejte přímé slunce, teplotu, vlhkost substrátu nebo hnojení. Dívejte se také na spodní část listů, zejména pak kvůli plísni. A v případě, že jsou listy žluté, zakrnělé, muškáty nemají dostatek prostoru.

Droždí
Foto: Pixabay 

Hnojivo pro bujné kvetení muškátů

Hnojivo pro muškáty najde každý z nás doma. Pokud milujete kávu, určitě nevyhazujte lógr, lze s ním totiž obohatit substrát pro bujné kvetení. Obsahuje vysoký podíl dusíku, fosforu, draslíku a minerálních látek, což z něj činí kvalitní hnojivo. Navíc použití je jednoduché. Nasbírejte kávovou sedlinu, rozložte ji na staré noviny a nechte ji, aby vyschla. Následně, až budete dávat muškáty ven, ji smíchejte se substrátem. Tímto způsobem můžete muškáty hnojit až čtyřikrát za jejich sezonu. 

Káva
Foto: Pixabay

Další hnojivo pro muškáty

Mezi další pomocníky, kteří umí zajistit bujnější kvetení muškátů, patří obyčejné droždí. Je levné, obsahuje mnoho živin a rostliny jej milují, proto jim připravte tento životabudič, který stojí pár korun. Postup výroby hnojiva je naprosto jednoduchý. Připravte si jednu kostku droždí a rozdrobte ji do jednoho litru vody. Tekutinu nechte 14 dnů kvasit a poté ji zřeďte v poměru 1 : 3 (voda a hnojivo) a zalijte muškáty. 

Zdroj: https://www.trung-nguyen-online.com/can-i-put-coffee-grounds-in-a-geranium/, https://backgarden.org/how-to-grow-geraniums/
Náhledové foto: Pixabay

Zahrada je únik, fyzická aktivita na čerstvém vzduchu, zdraví, zábava, radost a neodolatelný klid. Možná jste i vy takového názoru? Pokud ano, ráda se s vámi podělím o své zkušenosti z oblasti zahradničení. :)