Zdravotní přínosy houpací sítě: pořiďte si jednu také do své zahrady

Houpací síť

Houpací sítě byly kdysi velmi populární. V současné době se k nim opět vracíme. Je možné, že za to mohou právě zprávy o tom, jak je houpání pro lidský organismus blahodárné. Houpací síť je způsob, jak pohodlně trávit svůj čas vymezený na relaxaci. Zajímavé je, že houpací sítě mohou být prospěšné pro všechny věkové skupiny. A i když dáváme přednost houpacím sítím v zahradě, kde je vliv relaxace a pohody posílen ještě pobytem v přírodě, můžete si svou síť užít také z pohodlí domova.

Houpací síť zlepšuje koncentraci

Patříte-li mezi osoby, které se snadno nechají vyrušit a nedaří se jim soustředit na daný úkol, pak byste měli trávit čas houpáním. Houpání ve vertikální poloze nepřináší takové výsledky, jako když u toho ležíte. Proto je nejlepší zvolit právě houpací síť. Houpání stimuluje mozkovou kůru, která může prospět nejenom lepší koncentraci, ale také lepší paměti a schopnosti učit se nové věci. A to už je slušná řádka prospěšných aspektů.

Houpací síť

Foto: Pixabay

Nemusíte do posilovny

Pokud ležíte v houpací síti, obvykle také usilujete o to, abyste se houpali. A díky tomu i při relaxaci zapojujete svalstvo svého těla. V případě houpací sítě zapojujete svalstvo břicha, páteře a pánve. Pravda, není to tak intenzívní, jako při tréninku v posilovně, nicméně zapojeny mohou být i ty svaly, které běžně nevyužíváme.

Odstranění bolesti zad

Pokud vás trápí bolesti zad nebo šíje, pak je houpací síť tím pravým pro vás. Díky tomu, že nemá tuhý podklad, přirozeně vytváří obrysy kolem těla a jemně podporuje tělo. Tím také masíruje různé části těla a snižuje jeho bolestivost i v oblasti zad a šíje. Snížen je tlak, který je vyvíjen na páteř a klouby.

Otevřená mysl a pocit relaxace

Houpací síť se dá využít k sezení i ležení. Podle principů meditace je zapotřebí, aby bylo tělo uvolněné, protože jedině tak se může uvolnit i mysl. A právě sezením na houpací síti toho můžete dosáhnout mnohem lépe, než když sedíte na tvrdém podkladu. Navíc je to pohodlnější. Existuje speciální cvičení v houpací síti, kde se provádí cviky – jóga ve vzduchu (jóga v síti). Zakoupit se dají speciální sítě právě na toto cvičení.

Zmírnění příznaků těhotenství

Také těhotné ženy mohou využívat ležení v houpací síti. Je to pro ně prospěšné také z toho důvodu, že mohou odstranit některé nepříjemné příznaky těhotenství. Mezi takové patří například stres, bolest či únava. Ženy, které houpací síť využívají, by měly lépe spát, odpočívat i relaxovat. A to napomáhá lepšímu stavu matky i jejího plodu.

Zdroje info:

https://unipride.co/blogs/news/amazing-health-benefits-of-hammock-swing-chairs

https://www.hammockuniverse.com/blogs/hammock-blog/hang-in-a-hammock-for-better-mental-health

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!