Problémy s mravenci? Peroxid vodíku je vyžene odkudkoliv do 60 minut – a rostlinám neškodí

Mravenci

Problémy s mravenci? Peroxid vodíku je vyžene odkudkoliv do 60 minut – a rostlinám neškodí. Mravenci hrají v našem ekosystému významnou roli, ale jejich spolupráce s mšicemi může znamenat problémy pro naše milované rostliny. Nebojte se, protože existuje jednoduché, ale účinné řešení: peroxid vodíku.

Řešení s peroxidem vodíku

Představte si roztok tak účinný, že mravence zažene do hodiny. To není fantazie, ale realita, kterou tento pomocník z lékárny nabízí. Připravte si:

  • 250 ml teplé vody
  • 1 polévková lžíce soli
  • 40 ml 3% peroxidu vodíku

Rozpusťte sůl v teplé vodě, přidejte peroxid vodíku a obě složky velmi dobře promíchejte (klidně je můžete i protřepat. Poté svého nového zahradního pomocníka přelijte do lahve s rozprašovačem a hojně aplikujte všude tam, kde se tito nežádoucí škůdci vyskytují. Výsledky jsou téměř okamžité. Mravenci zjistí, že ošetřená místa jsou nebezpečná, a dají se na spěšný útěk – do hodiny nebude na ošetřovaném místě ani jeden mravenec. A nemusíte se bát – vašim rostlinám nijak neuškodíte.

Mravenec

Foto: Pixabay

Vápno proti mravencům

Pokud vás zajímají tradičnější prostředky, pak vsaďte na pálené vápno, které je po generace osvědčeným řešením proti mravencům. Stačí ho hojně rozsypat na místa, kde se mravenci vyskytují, a budete mít vystaráno. Během několika dní se mravenci přesunou jinam a budou hledat pohostinnější půdu.

Myslete však na to, že v zahradě slouží pálené vápno také jinak, protože snižuje kyselost půdy, což může vést ke zlepšení výnosů plodin. To však samozřejmě neplatí u těch kyselomilných, jako jsou například borůvky. K těm tedy vápno za žádných okolností nedávejte.

Vyzbrojte se tedy peroxidem vodíku a nehašeným vápnem a sledujte, jak se vaše zahrada promění v útočiště rostlin, nikoli škůdců.

 

Zdroj: https://www.pasti.cz/blog/jak-se-zbavit-mravencu/, https://www.levnepostriky.cz/aktuality/zbavte.se.premnozenych.mravencu.v.zahrade.jednou.provzdy, https://www.potapnicek.cz/blog/jak-vyhubit-mravence-na-zahrade/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)