Problémy s kočkami na zahradě: Co pomáhá?

Kočky jsou nádherná a roztomilá zvířata, ovšem je-li jich hodně (nebo jsou obzvláště úporné), dokáží sabotovat velkou část našeho zahradnického snažení. A protože jsme milovníci zvířat, nelíbí se nám myšlenka odstrašování koček pomocí chemikálií nebo jiných nepříjemných metod, které je dokonce mohou ohrozit na životě! Místo toho sázíme na zcela přirozené a hlavně levné „odstrašující“ prostředky.

Kočky nemají rády silné vůně…

… tedy alespoň některé. Právě proto patří použití těch správných surovin k oblíbeným postupům, které odrazují kočky od vstupu do zahrady, nejsou pro ně žádným způsobem škodlivé, ale přitom poskytují kýžený výsledek.

Vůně octa a citrusové kůry

To jste nejspíš nevěděli, že ano? Připravte si dostatečné zásoby nejlépe čerstvé citronové kůry a octa a vydejte se na obchůzku svých záhonů. Vyberte místa, která kočka ráda navštěvuje a polijte je octem nebo posypte hrubou vrstvou citronové kůry. Jde-li o obzvláště oblíbený roh zahrady, můžete se stát, že budete muset chodit na místo každý den a obnovovat „kočičí bariéru“, než tyhle chlupaté miláčky za svého pozemku vypudíte úplně. Nakonec však obvykle ustoupí i ten nejtvrdohlavější pán teritoria.

Foto: Pixabay

Kajenský pepř, mletá káva a další…

Další věcí, kterou kočky opravdu nenávidí, je kajenský pepř. Chcete-li okamžitý výsledek, nasypte větší množství kajenského pepře na místa, kudy kočky procházejí nebo kde rády chodí např. na záchod. Ano, budou kýchat, ale jinak jim tahle procedura nijak neublíží. Nevadí koneckonců ani psům, na něž bývá také často používána. Výjimečně byly hlášeny pouze případy mírnějšího zánětu spojivek.

A stejně jako kajenský pepř působí také ten obyčejný, případně zrnková káva. Jen se připravte na to, že po každém dešti budete muset svou práci obnovovat. Tedy alespoň do doby, než se kočky naučí vyhýbat vašemu území obloukem.

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)