Jeden malý krůček k ještě lepšímu grilování

Perfektně připravený steak se šťavnatým srdcem a křupavou kůrčičkou je tou nejvyšší metou každého grilování. Ale někdy ani pečlivá příprava nezaručí ten správný výsledek. Chybu není třeba hned hledat u sebe, místo toho se zaměřte na své ohniště a rošt. Právě ty jsou těmi základními kameny, bez kterých to rozhodně nepůjde.

Pro dobré rady a tipy jděte tam, kde se této problematice dlouhodobě a poctivě věnují. Stavba vlastního grilu totiž není nic složitého, pokud máte po ruce ty správné materiály a pomůcky.

Praktická inovace pro letošní sezónu

Nechte ohniště do grilu s regulací vzduchu, aby se té nejtěžší práce chopilo za vás. Díky němu získáte ideální umístění žhavých uhlíků a účinné nasměrování maximálního žáru tam, kde je to nejvíce třeba – přímo na grilovací rošt. Základ ohniště tvoří lože popelníku, uzpůsobené pro jednoduché zazdění do spodní poloviny krbu či grilu.

Další nezbytnou součástí je snadno vsunutelný masivní popelník, opatřený osmi štěrbinami usměrňujícími spalovací vzduch přímo pod litinový rošt. Tomu napomáhá i unikátní konstrukční řešení v podobě umístění samotného otvoru na palivo. Ten leží několik centimetrů pod úrovní běžného dna ohniště.

Je jako obraz – záleží i na rámu

A vynechat nesmíte ani ocelový rám ohniště, navržený tak, aby celé ohniště včetně roštu bylo možné posunout až o 12 centimetrů – ano, právě tak poznáte ty nejlepší modely ohnišť do grilu s regulací vzduchu. Díky tomu celá sestava ideálním způsobem maximálně reaguje na individuální požadavky vzniklé během stavby a přizpůsobí se jim. Ohniště do grilu s regulací vzduchu kombinuje dlouholeté zkušenosti z praxe. Všechny použité postupy se při procesu grilování osvědčily jako nejlepší. Můžete si ho postavit sami nebo využít už hotových setů, které se prodávají ve specializovaných prodejnách. Každopádně, pokud cítíte, že vše grilování tak nějak „není ono,“ může jít o dobrý tip.

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)