Přírodní pomoc při bolesti zubů

Heřmánek

Když se budete někoho ptát, jakou nejhorší bolest zažil, mnohdy se bude mluvit o zubech. Ano, chrup potřebujeme, nicméně často nás postihují jednak kazy a jednak mnohé další nepříjemnosti. Pomoct nám fakticky úplně dokáže pouze dentista, nicméně existuje spousta různých přípravků, jež nám mohou ulevit. Než si budete něco drahého kupovat, zkuste vsadit na bylinky. Ty jsou dostupné, nic nestojí a mnohdy fungují perfektně. Jaké jsou ty nejznámější?

Heřmánek jako účinné analgetikum

Jednou z nejznámějších léčivek je bezesporu heřmánek. Pokud si odvarem vypláchnete ústa a podržíte onu tekutinu přímo v místě bolesti, dojde k úlevě. Často se volí také extrakt z heřmánku, jímž se citlivé místo potírá.

Eugenol v hřebíčku

Podívejte se do vašeho koutku s kořením a jistě tam najdete hřebíček. Toto sušené koření má prakticky každý. Hřebíček obsahuje látku eugenol schopnou fungovat jako dokonalé anestetikum. A jak hřebíček použít? Jednoduše ho rozkousejte a zub bude postupně umrtven. Jinak se ale také používá i hřebíčkový olej.

Hřebíček

Šalvěj funguje podobně jako heřmánek

Velmi podobně jako heřmánek funguje i šalvěj. K aplikaci šalvěje se mnohdy rozhodují lidé v momentu, když už je okolí zubu otekl a dásně se jednoduše zvětší. Do odvaru ze šalvěje je možné přidat ještě mnohé jiné léčivky, mezi které patří třeba třapatka, třezalka či řepík. Výborná je kombinace šalvějového odvaru a poté heřmánkového.

Šalvěj

Přírodní bělení zubů

Snaha o bělení zubů bývá neskutečně nákladná. Mnozí lidé jsou ochotní do vybělení investovat skutečně hodně. Tradičně se přírodně bělí zuby prostřednictvím jedlé sody smíchané s kurkumou. Jinak ale není problém zkusit použít také banánové slupky. Látky v nich obsažené umí také pomoct zubům k přirozené bílé barvě. Tato metoda vás bude stát minimum peněz, a ještě si předtím pochutnáte na banánu.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.