Přeneste se přes smrt domácího mazlíčka snadněji díky šikovným radám

Pes

Truchlení nad ztrátou domácího mazlíčka není nic, za co byste se měli stydět. Naopak, leckdy ho lze srovnat dokonce i se smutkem, který souvisí se ztrátou člena rodiny nebo přítele. Ovšem v případě mazlíčků náš smutek zesilují ještě další faktory.

Především jde o naše společníky, kteří jsou s námi často po velmi dlouhou dobu, a to každý den. Jejich náhlá nepřítomnost je proto mnohem markantnější. Je také pravdou, že nám zvířata opravdu rozumí a komunikují s námi. Velmi milým způsobem mění náš každodenní život – a jejich ztráta je proto o to bolestnější.

O své ztrátě mluvte

Možná se na to ze začátku necítíte, ale to je v pořádku. Jen málokdo se dokáže okamžitě otevřít se svou ztrátou svému okolí. Pro začátek proto zkuste mluvit alespoň s jednou osobou o tom, jak se cítíte. Pomůže vám to. A rozhodně komunikujte s dětmi, kterých se tato ztráta týká. V závislosti na jejich věku se dětem vždy snažte dětem říct pravdu o tom, co se aktuálně děje. Záleží samozřejmě i na okolnostech smrti vašeho zvířete.

Svého mazlíčka pohřběte

Je velmi důležité vytvořit předěl mezi životem a smrtí. Proto svého zvířecího parťáka pohřběte – i kdyby mělo jít jen o rozptyl popela . Pokud nechcete k tomuto účelu využít zahradu (a leckdy to ani není kvůli zákonům možné), uspořádejte pohřeb na hřbitově pro domácí mazlíčky.

Foto: Pixabay

Popel pak nemusíte nutně rozptylovat na hřbitově. Můžete ho například nechat zalít do krásného skla nebo ho rozptýlit jejich popel na oblíbené trase pro venčení vašeho miláčka. Tímto způsobem můžete těmito místy stále chodit s vědomím, že váš mazlíček tu s vámi stále ještě svým způsobem je.

Pomoci mohou i sociální sítě

Pokud tento nástroj okamžitě odsoudíte, nedělejte to. Zkuste vytvořit svůj vlastní příspěvek na počest vašeho domácího mazlíčka a klidně ho doplňte vašimi domácími obrázky a videi. Ukážete tak ostatním, že procházíte těžkým obdobím a jejich komentáře vám navíc mohou i pomoci.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.radaveterinare.cz/pes/clanky/jak-se-vyrovnat-se-smrti-mazlicka-24

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)