Prášek do pečiva a jeho úžasná využití v domácnosti

Soda

Kypřící prášek do pečiva se nehodí jen pro přípravu chutných receptů, má totiž celou řadu vlastností, díky nimž se uplatní nejen v v celé domácnosti. Je například opravdu ideální pro čištění všeho druhu, pro hubení škůdců i pro péči o krásu.

Využití prášku do pečiva je opravdu široké. Níže jsou uvedeny některé nestandardní aplikace, které jste dodnes u prášku do pečiva nejspíš neznali.

Čištění spár

Použijte prášek do pečiva smíchaný s vodou v poměru 1:1 a vznikne vám zcela nenahraditelný nenahraditelný při čištění spár. Pak už přidejte jen několik kapek citronové šťávy, naneste na spáry, počkejte 15 minut a pusťte se do čištění. Spáry jednoduše očistěte houbičkou a opláchněte vodou.

Čištění pračky práškem do pečiva

Do prázdného bubnu pračky nasypte několik balíčků prášku do pečiva (lze ho nahradit i jedlou sodou) a poté nastavte pračku na nejdelší a nejteplejší program. Celá procedura vás zbaví zápachu i nečistot.

Foto: Pixabay

Odstranění nepříjemných pachů

Prášek do pečiva funguje i jako pohlcovač pachů. Stačí ho jen nasypat do nádoby a vložit do do lednice nebo kamkoliv jinam, kde se potýkáte nepříjemnými pachy.

Čištění rzi

Ano, tento pomocník působí i proti skvrnám od rzi. Všechny rezavé je však nejdříve nutné namočit do octa a poté vydrhnout zubním kartáčkem, na který jste si nasypali právě prášek do pečiva. Po rzi pak nezůstanou vůbec žádné stopy!

Odstranění mastnoty a plísně

A aby toho nebylo málo, tak prášek do pečiva působí i proti plísním a mastnotě. Smíchejte ho s vodou tak, aby vznikla hustší pasta, naneste ho na místa, kde vám bují plíseň nebo kde se usazuje mastnota, a nechte chvíli působit. Vše poté umyjete zcela bez námahy.

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/vychytavky-za-par-korun-s-cim-vsim-vam-doma-pomuze-obycejny-prasek-do-peciva-41232

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)