Pokud vaše pokojová kapradina chřadne, musíte správně změnit zásady péče o ni

Kapradina

Pokojové kapradiny krásně vypadají a dokonale čistí vzduch od toxinů. Často nám však vinou nesprávné péče velmi brzy uhynou. Zjistěte, jak kapradinu zachránit, když je suchá nebo bledě zelená a bez energie.

Jak pěstovat pokojové kapradiny

Kapradinám se nejlépe daří na polostinném stanovišti, ale nedostatek slunce způsobuje žloutnutí a opadávání listů. Nikdy by také neměly být umístěny přímo nad radiátorem. Je to proto, že kapradiny nesnesou suchý vzduch, takže byste je měli pravidelně rosit. Pokud chceme, aby byly rostliny opravdu krásné, můžeme umístit i do blízkosti zvlhčovače vzduchu. Právě tento nenápadný pomocník totiž vytváří ideální mikroklima pro pěstování pokojových kapradin.

Jak zalévat pokojové kapradiny

K zálivce je vhodné používat odstátou vodu z kohoutku. Zeminu zaléváme vždy ve chvíli, kdy už trochu, ale ještě ne zcela vyschne. Přemokření totiž pokojovým kapradinám v žádném případě nesvědčí.

Kapradiny

Foto: Pixabay

Důležité je také hnojení. V období růstu je třeba kapradiny přihnojovat každé 2-3 týdny. Vhodná jsou tekutá hnojiva s vysokým obsahem dusíku., ovšem ve vysokém ředění, protože tyto rostliny mají opravdu minimální výživové potřeby. S tím souvisí také přesazování. To provádějte jen ve chvíli, kdy je to opravdu nutné. Kapradiny totiž milují těsné květináče a častější přesazování jim naopak škodí.

Problémy při pěstování kapradin

Může se stát, že nám kapradina jednoduše přestane. To se stane ve chvíli, když ji přesadíme do příliš velkého květináče. Tehdy totiž bude svou energii investovat do kořenového systému a nikoli do listů. V zimním období je také nutné dodržet období klidu. Během této doby proto omezte zálivku a hnojení. Nic víc pokojové kapradiny ke své spokojenosti nepotřebují.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/jak-pestovat-pokojove-kapradiny-aby-se-jim-darilo#part=1

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)