Plastové bedny se vyplatí

Plastové bedny

Uskladnění úrody patří mezi velmi radostné okamžiky a hanit si je nějakými nádobami, které postrádají kvalitu, by bylo přinejmenším smutné. I proto se vyplatí vybírat si kvalitní přepravní bedny, které jsou schopny nabídnout nejen dostatečné množství potřebného prostoru, ale také pevnost. I proto se v následujících řádcích budeme soustředit na možnosti výběru kvalitních beden pro vaši zahradu. O tom, že možností je hned několik, se společně přesvědčíme. Pojďme tedy na malou exkurzi po modelech, které jsou momentálně na trhu k dispozici.

Klasické dřevěné bedny

Klasické dřevěné bedny jsou již prakticky dávno minulostí. Využívají se snad jen tenkostěnné bedničky, které dokážou udržet ale pouze malé množství ovoce. U velkých dřevěných beden nastával v minulosti velký problém zejména s jejich vysokou hmotností. Díky ní se stávaly při plném nákladu maximálně těžké a manipulace s nimi obtížná. Postupem času je vystřídal mnohem lehčí a logicky i odolnější plast, který se využívá dodnes.

Plastové bedny

Jak již bylo řečeno, v současnosti se využívají zejména klasické plastové bedny, které mohou být dvojího typu. Tím prvním jsou bedny klasické plnostěnné. Uskladnit se v nich dá prakticky všechno a vynikající jsou hlavně pro sypké materiály a věci, které se mohou dostat jednoduše ven. Naopak perforované plastové přepravky jsou využívány při sklizni jablek, hrušek a dalšího ovoce majícího větší rozměry.

Papírové bedny a krabice

Využívat je dnes možné klidně i papírové krabice a bedny. Ty jsou ovšem optimální spíše na jednorázové akce. Skvělé jsou třeba pro prodejce jahod, třešní a jiného ovoce. Cena takovýchto přepravek je minimální a svůj kol dokážou bez problémů splnit. Potíže mohou nastat s papírem hlavně tehdy, když se k bedně dostane vlhkost. Bedna se tak může kompletně rozložit.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.