Kapková závlaha se vyplatí

Kapenková závlaha

Věta pojednávající o tom, že člověk nemá čas, není ničím výjimečným a spousta lidí skutečně postrádá prostor k tomu, aby se mohla plnohodnotně věnovat své zahradě. I proto se vyplatí vsadit na průběžnou závlahu. Tou je kapková závlaha často označovaná jako kapénková. Tento automatický závlahový systém dokáže efektivně zavlažit konkrétní záhon průběžně, takže se o něj nemusíte pravidelně starat. Jak tedy na její přípravu?

Zahradní kapková závlaha svépomocí

Celková cena kapkové závlahy profesionálně řešené nějakou formou může být doslova závratná. Riskujete také navíc to, že vám dělníci pošlapou ostatní záhony a znehodnotí tak zahradu. I proto není od věci podívat se na některé kvalitní systémy, které si můžete doma poskládat sami, rychle a bez jakýchkoli komplikací. Výbornou volbou je například systém značky Irritol, který můžete využít.

Automatická práce

Zmiňovaný systém pracuje bez větších potíží naprosto automaticky, takže nemusíte být ani doma a můžete ho nechat pracovat. Požadovaná plocha bude kropena vodou dle potřeby. Rostliny budou automaticky zavlažovány tak, jak potřebují. Když ráno dojde k vypařování vody, neustále budou mít dostatečné množství vláhy. Systém není zapotřebí nijak přemisťovat a natahovat další hadice, které by jinak bylo nezbytné instalovat. Zavlažovací zařízení bude navíc přímo na půdě umístěno takovým způsobem, že jej prakticky nepůjde vůbec vidět. Nebudou tvořit ani žádnou překážku při kosení trávníku.

Instalace na jedničku

Jednoduchý a velmi promyšlený systém tohoto zavlažování dokáže obsloužit v podstatě každý člověk. Není třeba žádných odborných znalostí. Jinak je nutné poznačit i to, že budete schopni klidně ošetřit vodou velké plochy. Záleží samozřejmě na tom, jak dlouhé hadice nakoupíte a jakým způsobem je rozmístíte po zahradě.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.