Pivovarské kvasnice zajistí lesklou srst vašeho mazlíčka

Pes

Každý chovatel by si bezesporu přál, aby jeho pes prospíval co možná nejlépe. Kvalitní a starostlivou péčí lze tohoto cíle bez problémů dosáhnout. Dobře udržovaný pes se mnohdy pozná na první pohled. Jak? Podle jeho srsti. Jestliže o ni dostatečně pečujeme a používáme správnou kosmetiku, neměl by to být žádný problém. Když se navíc ke všemu přidají ty správné vitamíny a doplňky stravy, srst vašeho mazlíčka se bude doslova lesknout. My se podíváme na to, jak byste měli psa často mýt a také na některé důležité součásti péče o jeho srst.

Péče o srst jako každodenní záležitost

Srsti vašeho mazlíčka byste měli věnovat čas fakticky každý den. Přesto je třeba vyvarovat se častému mytí a šamponování srsti. Spousta pejskařů se v domnění, že tomu svému maximálně prospějí, snaží tyto činnosti řešit velmi často. Bohužel, vysoká frekvence koupelí srsti psa spíše škodí, a to konkrétně mikroflóře. Saponát zabraňuje schopnosti přirozeného odmašťování. K mytí psa se uchylujte maximálně jednou až dvakrát do roka. zapomeňte také na lidské šampony.  

Co když je pejsek od bláta?

Jasně, pejsek se může zašpinit kdykoli a kdekoli. Vy byste ale neměli hned čistit jeho srst vodou. Počkejte, až bahno uschne, a poté jej vykartáčujte. Proti zápachu pomáhá octová voda. Díky kartáčování jednak pejska zbavíte přebytečných chlupů a jednak také podpoříte tvorbu mazu. Psi navíc kartáčování opravdu mohou.

Pes

Pes: Zdroj obrázku Pixabay.com

Vynikající pivovarské kvasnice

Zařaďte do péče o srst vašeho pejska pivovarské kvasnice. Jestliže má váš pejsek problémy se srstí, speciální pivovarské kvasnice mu s regenerací dokonale pomohou.

Pestrá strava jako základ

Alfou i omegou v péči o srst je bezesporu velmi pestrá strava. Měla by obsahovat dostatek masa, minerálů a také mnohé vitamíny. Lesklou a zdravou srst zajistí omega mastné kyseliny. Jejich hlavní zdroji jsou jednak ryby a jednak také specifické oleje určené pro psy. Vynikající volbou je kupříkladu lněný olej. N ten určitě nezapomínejte. Hlavně je ale potřeba dát pozor na přítomnost konzervantů a chemických látek.

Pes: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.