Pěstování brambor bez okopávání. Vysadit se dají do posečené trávy

Brambory v trávě

Čerstvé brambory vypěstované přímo na zahradě mají jedinečnou a nezapomenutelnou chuť. I proto si spousta lidí brambory na záhony vysazuje. Vcelku nepříjemná je ovšem starost o ně. Jednak je nezbytné sbírání mandelinek, jednak také okopávání brambor a další starosti o ně, aby se vám podařilo dosáhnout vynikající úrody. Zajímavé je ale pojetí pěstování brambor bez práce, o které se podělila jedna ze zahrádkářek na serveru tojenapad.sk. My se na tuto alternativu pěstování brambor v posečené trávě podíváme mnohem podrobněji.

Brambory nemusí do země, stačí posečená tráva

Tráva, jež vám zbude po sečení trávníku, je v podstatě jakýmsi organickým odpadem. Právě z posečené trávy můžete vytvořit jakýsi záhon, na kterém pak budete bez problémů pěstovat brambory. Vůbec nic složitého. Jak tedy takové pěstování brambor v posečené trávě řešit? Nepřestávejte číst, prozradíme vám to.

Brambory v trávě

Naklíčené brambory v trávě: Foto Radek Štěpán

Hnízda v posečené trávě

Posečenou trávu určitě nevyhazujte. Vytvoříte z ní záhon, který bude bezesporu bramborám svědčit. Konkrétní plochu posypejte posečenou trávou v poměrně silné vrstvě. Do trávy udělejte díry o hloubce nějakých 30 cm. Poté je vyplňte hlínou. Použít můžete klasickou hlínu, vhodná je i zemina z krtinců. Aspoň se využije. Do takovýchto hnízd se pak vloží 3 naklíčené brambory. Ty se zasypou jednak hlínou a jednak posečenou trávou. Vysadit takto brambory můžete pohodlně klidně i na konci května. Učinit tak lze ale pochopitelně už v době, kdy budete mít dostatek trávy.

Skvělá úroda

Podle pěstitelky je tento způsob pěstování brambor ideální také v tom, že není zapotřebí využívat žádná hnojiva a brambory nejsou napadány škůdci a plísní. V srpnu je navíc možné vysadit brambory do trávy znovu. Úrodu stihnete ještě jednou. Zajímavou volbou pro tento výsev je odrůda Magda, která roste doslova raketově.

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk

Naklíčené brambory v trávě: Náhledové foto Radek Štěpán

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.