Péče o rebarboru na vaší zahradě je velmi jednoduchá

Rebarbora je chutná zelenina, kterou ale používáme spíše jako ovoce: do dezertů a na přípravu marmelády. Její pěstování není nikterak náročné, stačí splnit několik základních požadavků. Jaké to jsou? Přečtěte si níže.

Zálivka

Protože rebarbora netoleruje sucho, je důležité ji během suchého počasí (zejména tedy v létě) pravidelně kontrolovat. Podle potřeby pravidelně zalévejte, je možné, že v létě oceníte zavlažovací systém, aby hladina vlhkosti byla konzistentní. V chladných oblastech se rostlina bude neustále rozvíjet, pokud ji dostatečně zavlažujete. Během prvních dvou let je velmi důležité pravidelně korunovat vodu a udržovat půdu vlhkou po celou vegetační sezónu. Navíc, když mulčujete své rostliny správně, minimalizujete ztráty vody, což vám usnadní práci.

Hnojení

Po prvním jarním mrazu, ve druhém roce růstu, byste měli aplikovat 115 g na 0,8 m2 hnojiva s vysokým obsahem dusíku nebo dobře vyzrálého hnoje kolem rostliny. Dávejte pozor, abyste hnojivo neaplikovali přímo na korunu, mohlo by dojít k jejímu spálení. Postup ihned po sklizni zopakujte.

Foto: Pixabay

Mulčování

Se zvyšováním teplot během léta musíte mulčovat své rebarbory vrstvou organického mulče o tloušťce asi 5 – 10 cm. K tomuto účelu je vynikajícím řešením použít rozdrcenou kůru, listy nebo slámu. Přidávejte mulč pravidelně během vegetačního období, aby se zachovala stejná tloušťka. Tímto způsobem budou vaše rostliny zbaveny plevelů a budou dostatečně vlhké. Na podzim odstraňte mrtvé listy a další zbytky kolem rostlin a v zimě vystavte korunu mrazu. Tím zajistíte příští rok dobrou sklizeň stonků.

Odstraňování plevele

Veškerý plevel odstraňujte pravidelně, ale buďte opatrní. Kořeny této rostliny jsou mělké a je třeba se jim při této činnosti vyhnout.

Náhledové foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!