Padl historicky první nepodmíněný trest za odhalenou množírnu psů: 18 měsíců nepodmíněně

Týraný pes

Množírny psů představují v České republice velmi smutnou realitu, která by se rozhodně neměla přehlížet. Naštěstí se tak přestává dít a došlo k prvnímu odsouzení majitelky, jež vlastnila takovouto množírnu psů. Zajímavou informaci zveřejnil server Novinky.cz. Mnohé zajímavé informace ale také uvedla právní kancelář PLICKA & PARTNERS. Žena si ve vězení odsedí rok a půl.

Trestní oznámení bylo podáno již v roce 2018

Trvalo tedy neuvěřitelných 5 let, než došlo k samotnému rozsudku. Otřesné podmínky, v nichž se psi nacházeli, pomohl mimo jiné odhalit spolek Hlas zvířat. Fakticky se jednalo o dvě množírny. Jedna se nacházela v Plzni Na Vinicích a druhá v Sedleci na Plzeňsku. Obě dvě množírny měly mnohé smutné jmenovatele.

Týraný pesFoto: Pixabay

100 zubožených psů

Přesně tak, možná ještě větší množství psů se tísnilo ve velmi malých klecích. Byli pochopitelně podvýživení a nemocní. Policie bohužel při ohledání místa činu našla ještě spousty mrtvých psů zakopaných na zahradě u domu, v sudech a také v mrazáku. Neskutečná nechutnost, u které trvalo 5 let, než byla potrestána.

Obstrukce a zdržování soudu

Přesně k těmto krokům se odhodlala odsouzená Iva Wastlová, která doufala, že se tímto způsobem vyhne spravedlnosti. Naštěstí se tak nestalo. Jestli je to za utrpení tak velkého množství zvířat dostatečný trest, už necháme na posouzení každého z vás. Tak jako tak došlo v této oblasti k novelizaci trestního zákoníku. Za týrání a chov zvířat v nevhodných podmínkách nyní hrozí 5 až 10 let nepodmíněně. Množíren podobného typu je u nás bohužel ještě dost.

Zdroje info: https://www.novinky.cz/clanek/krimi-majitelka-mnozirny-psu-u-soudu-dostala-rok-a-pul-vezeni-40420409, https://ak-rp.cz/index.php/cz/    

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.