Jak si ukrátit nudu: Pečujte o bytové květiny, popřemýšlejte o nové zahradě a už myslete na letní období

Jak si ukrátit nudu, když zahrada spí? Máme pro vás šikovný návod. Zaměříme ho nejenom na věci související s vaší zahradou, ale i na váš interiér.

Udělejte si pořádek

Kontrolujte skladovací prostory a opravujte nářadí. Podle lunárního kalendáře byste si měli vybrat den ve znamení Lva. Tento den, popřípadě ty nejbližší jsou určené primárně k tomu, abyste udělali všechny nutné nedodělky. To, na co jste neměli čas udělejte tento den. Pokud víte, že máte nářadí které není v pořádku, opravte ho. Stejně tak se můžete pustit i do vyklízení různých skladovacích prostor. Jednoduše řečeno, koncem roku dožeňte resty a udělejte si doma pořádek.

Jak si ukrátit nudu: Pečujte o bytové květiny, popřemýšlejte o nové zahradě Foto: Pixabay

Udělejte si představu o dalším směřování

Poslední lednové dny jsou vhodné na přemýšlení o uspořádání zahrady v nové sezóně. Nápady si nezapomeňte poznačit. Toto období je tedy pozitivní v tom, že pokud jde o reálnou fyzickou práci, tak nemusíte dělat vůbec nic. Mluvíme o období, kdy si vše jenom navrhnete. Udělejte si nejenom představu ve vaší hlavě, ale také na papíře. Poznačte si, co chcete pěstovat, nebo kde to chcete pěstovat. Můžete zkusit třeba i různé náčrtky.

Nezapomeňte ani na domácnost

Nezapomeňte se také zaměřit na své pokojovky. Je jasné, že vzhledem k počasí ještě na své venkovní zahradě pracovat nemůžete. Proto raději zůstaňte v interiéru a začátek roku věnujte péči o vaše pokojové rostliny. Později se vám to mnohonásobně vrátí.

https://www.idnes.cz/hobby/domov/pece-o-pokojove-rostliny-v-zime.A110203_131747_hobby-domov_mce, https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/postarejte-se-v-zime-o-pokojove-rostliny, https://primanapady.cz/clanek-145195-pece-o-pokojove-rostliny-v-zime

Jak si ukrátit nudu: Pečujte o bytové květiny, popřemýšlejte o nové zahradě Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)