Připravte si perfektní cukroví na poslední chvíli – crinkles vypadají efektně a skvěle chutnají

Připravte si perfektní cukroví na poslední chvíli: Na různé události, oslavy nebo svátky jsou lidé zvyklí připravovat většinou ty samé věci a drží se jich mnoho let. Nikde však není napsáno, že byste si nesměli vyzkoušet něco jiného, co by vám mohlo i třeba více chutnat. Proto si nyní můžete vyzkoušet koule obalované v moučkovém cukru, které můžete nabídnout návštěvě, dát si je, když budete mít chuť na sladké nebo je připravit na vánoční stůl.

Připravte si ty správné ingredience

A co si připravit k ruce, aby se vám recept zaručeně povedl? K ruce si připravte tyto suroviny.

  • 200 gramů hladké mouky
  • 1 lžička prášku do pečiva
  • 2 lžičky mleté skořice
  • 180 gramů moučkového cukru
  • 155 gramů másla
  • 1 vejce
  • 1 sáček vanilkového cukru
  • moučkový cukr na obalení podle potřeby

Nejdříve vyšlehejte máslo s cukrem, a potom do mísy přidejte všechny ingredience a vypracujte těsto. Neděste se toho, že je řidší – to je zcela v pořádku. Proto ho musíte dát alespoň na dvě hodiny do lednice, aby ztuhlo.

Foto: Pixabay

Jak upéct crinkles

Vyndejte si plech a vyložte jej pečícím papírem. Poté na plech začněte dávat kuličky tak, aby mezi sebou měly mezeru. Troubu si předem rozehřejte na 160 °C a až v ní bude požadovaná teplota, vložte do ní plech i s kuličkami. Pečte přibližně 15 minut a dávejte si pozor na to, aby nezhnědly, mají totiž zůstat světlé i po dopečení.

Dokončete přípravu crinkles

Až budete mít dopečeno, dejte si do hluboké mísy moučkový cukr a na ten pokládejte kuličky. Každou vyválejte v moučkovém cukru tak, aby byla obalena ze všech stran. Až budete mít vše hotovo, dejte si kuličky na další tácek a nechte je vychladnout. S velikou pravděpodobností vám vydrží i několik dalších dní a není potřeba je sníst během dvou dnů.

Zdroj: https://www.receptyonline.cz/15-nejlepsich-receptu-na-bramborovy-salat/, https://www.lidovky.cz/relax/dobra-chut/5-nej-bramborovych-salatu-podle-nasich-nejlepsich-sefkucharu.A101206_143000_dobra-chut_glu, https://www.vitalia.cz/clanky/u-bramboroveho-salatu-je-nejdulezitejsi-spravny-pomer-zeleniny-a-brambor/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)