Osvědčený recept pro kvetení pokojových orchidejí. Mrkvová voda aplikovaná jednou měsíčně předčí i drahá hnojiva

Orchidej

Osvědčený recept pro kvetení pokojových orchidejí. Mrkvová voda aplikovaná jednou měsíčně předčí i drahá hnojiva. Orchideje, známé pod svým botanickým názvem Orchidaceae, již dlouhou dobu uchvacují srdce nadšenců i sběratelů. Tyto elegantní květiny zdobí okenní parapety milionů domácností po celém světě a nabízejí nádech exotické krásy, kterému lze jen těžko konkurovat. Pokud však zrovna vám nechtějí kvést, musíte je podpořit vhodným hnojivem.

Jak hnojit orchideje mrkvovou vodou

Recept na tento domácí výživný elixír je opravdu jednoduchý a jeho příprava zabere jen několik minut. K výrobě tohoto kouzelného elixíru jsou zapotřebí pouze dvě ingredience. O recept se podělila sestra mé kamarádky, opravdová milovnice orchidejí, která vlastní opravdu velkou sbírku, včetně vzácných odrůd.

K výrobě tohoto elixíru budete potřebovat malou mrkev (přibližně 30 g) a filtrovanou vodu. Zde je návod krok za krokem, jak tento účinný lektvar připravit:

  • Nakrájejte mrkev na malé kousky.
  • Vložte ji do mixéru.
  • Přidejte 1 litr filtrované vody.
  • Směs mixujte, dokud nevznikne hladká šťáva.
  • Výslednou směs přeceďte přes jemné síto.
  • Do elixíru ponořte vatový tampon a jemně jím otřete horní a spodní plochu listů orchideje.
  • Postup opakujte 1-2krát měsíčně.

Orchidej

Foto: Pixabay

Další tipy pro péči o orchideje

A jak toto přírodní hnojivo pro orchideje používat? Můžete si vybrat ze tří možností a přizpůsobit tak jeho aplikaci právě těm druhům, které pěstujete.

  • Základní typ zálivky: Vodu s mrkví nalijte do květináče s orchidejemi a nechte ji protékat drenážními otvory. Tato metoda zajišťuje rostlině přísun životně důležitých živin a zároveň pomáhá regulovat hladinu pH půdy.
  • Metoda ponoření: Ponořte květináč s orchidejí do nádoby naplněné vodou z mrkve. Nechte květináč namočený asi 20 minut. Tato technika pomáhá zlepšit celkový zdravotní stav rostliny a urychluje její růst.
  • Postřik listů: Listy orchideje jemně postříkejte elixírem z mrkvové vody. Tento postup pomáhá při čištění listů a usnadňuje přímé vstřebávání základních živin.

 

Zdroj: https://www.aazdravi.cz/orchidej-ktere-se-nedari-nahle-ozije-a-kvest-bude-cely-rok-pouzijte-domaci-roztok/, https://chalupari-zahradkari.cz/tipy/orchidej-pokvete-po-cely-rok/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)