Osvědčené hnojivo pro papriky ze starého chleba a kopřiv zdvojnásobí úrodu

Papriky

Papriky patří mezi velmi oblíbené druhy zeleniny. Jedním z nejdůležitějších aspektů péče o sazenice papriky je včasné hnojení, které by mělo být provedeno asi 12-14 dní po přesazení.

Chcete-li pěstovat zdravé a produktivní rostliny s velkými plody, můžete si vyrobit hnojivo z chleba a kopřivy. Potřebujete jen dva bochníky suchého nakrájeného chleba a velký svazek čerstvě nakrájených kopřiv. Vše vložte do kbelíku, zalijte vodou a za občasného míchání nechte pod pokličkou týden louhovat. Poté nálev sceďte a nařeďte vodou v poměru 1:10.

Pomoci může i peroxid vodíku

Další možností hnojení sazenic paprik je použití peroxidu vodíku, který dezinfikuje půdu a snižuje tak riziko vypuknutí nejrůznějších onemocnění. Je však nezbytné dodržovat správný poměr peroxidu a vody, aby nedošlo k poškození sazenic. Na půl litru vody přidejte jednu polévkovou lžíci peroxidu vodíku a roztok nalijte nebo nastříkejte na rostliny.

Foto: Pixabay

Co si ještě pohlídat

Při přesazování sazenic paprik je rovněž zásadní zajistit, aby byla půda dobře odvodněná a měla dobrou úrodnost. Nezapomeňte také zajistit rostlinám dostatek slunečního světla a pravidelně je zalévat. První hnojení je nezbytné, aby rostliny vytvořily silné kořeny a vytvořily robustní kostru, takže je důležité, aby bylo provedeno správně.

Závěrem lze říci, že hnojení sazenic paprik po přesazení je nezbytným krokem při pěstování zdravých a produktivních rostlin. Použití domácích hnojiv, jako je chléb a kopřivový nálev nebo peroxid vodíku, může rostlinám poskytnout živiny, které potřebují pro optimální růst.

 

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/zahrada/hnojeni-paprik-krida-30000816.html, https://hnojik.cz/hnojivo-na-papriky/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)