Optimální výživné DUO pro okurky: droždí a cukr. Těšit se můžete na obří úrodu až do podzimu

Optimální výživné DUO pro okurky: droždí a cukr. Léto je pro rostliny okurek kritickým obdobím, protože vstupují do vrcholné fáze růstu a začínají plodit. Pro zajištění bohaté úrody je nezbytné zajistit jim správnou výživu. Toho nejlepšího pomocníka najdete přímo ve své kuchyňské spíži – droždí s cukrem.

Pochopení výhod hnojiva z droždí a cukru

Hnojivo z droždí a cukru je léty prověřená metoda, kterou zkušení zahradníci používají ke zlepšení růstu rostlin a produkce ovoce. Jak kvasnice, tak cukr jsou bohatým zdrojem základních živin, které rostliny potřebují ke svému růstu.

  • Kvasinky obsahují prospěšné mikroorganismy. Tyto mikroorganismy pomáhají rozkládat organické látky a uvolňují do půdy cenné živiny. Přítomnost kvasinek může zlepšit strukturu půdy a podpořit příjem živin u okurek.
  • Cukr slouží rostlinám jako zdroj energie. Po přidání do půdy stimuluje mikrobiální aktivitu a usnadňuje rozklad organické hmoty. V důsledku toho jsou pro rostliny okurek snadno dostupné důležité živiny, což zajišťuje zdravější růst a vyšší výnosy plodů.

Okurka

Foto: Pixabay

Příprava hnojiva z kvasnic a cukru

Příprava tohoto přírodního hnojiva je jednoduchý proces, který vyžaduje jen několik ingrediencí:

  • Aktivní sušené kvasnice
  • Cukr
  • Teplá voda

V malé nádobě smíchejte jednu polévkovou lžíci aktivního sušeného droždí s jednou polévkovou lžící krystalového cukru. Přidejte půl šálku teplé vody a důkladně promíchejte. Směs nechte asi 10 minut odstát, aby se droždí aktivovalo. Jakmile směs vytvoří pěnu, je připravena k použití.

Jak hnojit okurky droždím a cukrem

Před aplikací hnojiva rostliny okurek důkladně zalijte. Směs droždí a cukru poté opatrně nalijte kolem základny rostlin okurek. Dbejte na to, aby se roztok dostal až ke kořenům. Případně můžete směs po přecezení aplikovat i pomocí zahradního postřikovače na listy. Obojí aplikujte jednou za dva týdny.

 

Zdroj: https://magazindoma.cz/tipy-a-triky/118-pripravte-si-hnojivo-z-drozdi-prave-nyni-ho-vyuzijete-nejvice, https://living.iprima.cz/zahrada/uzitkova-zahrada/okurky-hnojivo-drozdi-cibule-popel

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)