Okurky před sklizní zajistíte kvasnicovým postřikem: Dodá rostlinám sílu

Okurky

Pěstování okurek v domácnosti je mimořádně známé. Nezáleží na tom, který druh upřednostňujete. Všechny chutnají mimořádně skvěle a díky domácímu pěstování se z nich můžete těšit téměř zadarmo.

Zelenina je bohužel náchylná k houbovým chorobám, proto byste ji měli chránit. Ochranná sprcha z kvasnic funguje neuvěřitelně a jednoduše za ni zaplatíte pouze pár korun. Navíc je její použití mimořádně jednoduché.

Proč a jak zajistit okurky kvasnicemi?

Všichni se těšíme, až ochutnáme naše domácí okurky. Nemoci, jako jsou houbové nemoci nebo plísně, mohou vaši snahu zničit. Navíc může dojít k tmavému květenství, žlutým skvrnám a nevyhnutelně k odumření celé rostliny. To vše se může stát během jednoho týdne. Abyste tomu předešli, měli byste okurky osprchovat standardním kvasnicovým přípravkem. Příprava postřiku je mimořádně jednoduchá. Budete potřebovat 1 kostičku (100 g) nového droždí rozlámaného a rozpuštěného v půl litru mléka (3,2 % tuku). V tomto okamžiku směs oslabte 10 litry vody.

Kvasnice
Foto: Pixabay

V případě, že máte doma nachytanou dešťovou vodu, budete ji moci k tomuto účelu použít. Budete moci přidat polévkovou lžíci čisticího prostředku, který je schopen nabídnout pomoc roztoku, aby zůstala na listech z rostliny mnohem déle. Nalijeme směs do rozprašovače, nastříkejte ji na rostlinu a spodní strany listů. Po každém dešti je znovu postříkejte roztokem.

Kvasnicový postřik je mimořádně úspěšný a jednoduchý na výrobu

Kvasnice lze také využít jako hnojivo v rámci pěstování. Kvasnice obsahují vitamíny skupiny B, železo a aminokyseliny. Dávání kvasnicového hnojiva okurkám zajistí jejich kořeny před patogenními mikroorganismy v půdě. Jediný kvasnicový hnůj lze vyrobit z kostičky kvasnice a 10 litrů teplé vody.

Vše dohromady smíchejte a nechte hodinu odstát. V té chvíli budete moci směs využít a nalít k rostlině. Zestárlý hnůj je složitější, ale navíc je životaschopnější. Vložte kostky kvasnic do kbelíku a přidejte žejdlík cukru. Nechte ho 2 hodiny odstát. Přidejte vodu, smíchejte a nechte týden odstát. Ještě před použitím roztok zeslabte v poměru — jedna sklenice směsi na 10 litrů vody.

Zdroje info: pestujme.cz, homebydleni.cz

Náhledové foto: Pixabay

Už od malička přitahuji pozornost zvířat a ráda jim věnuju svoji péči. A protože jsou zvířata součástí přírody, tak stejnou míru energii dávám i do pěstování plodin. Protože už mám hodně zkušeností, je mou povinností se o ně podělit.