Odřezky hub v lese jako přečin? Na sociálních sítích to někteří odsuzují

Odřezky hub

Člověku jde až chvílemi hlava kolem z toho, co někteří lidé dokážou na sociálních sítích vyplodit. Mnohdy se to může týkat i hub. Vždyť jenom na Facebooku se lze setkat s obřím množstvím různých skupin, jejichž hlavním zaměřením jsou právě houby a vše, co je s nimi spojené. Na jednu stranu je to skvělé, jelikož se lidé mohou informovat o různých druzích, jež neznají a pochlubit se svými úlovky. Na stranu druhou je ale myšlení některých z nás k pláči. Typický je třeba komentář, který řešil odřezky hub v lese. 

Odřezky z hub do lesa nepatří

Málem mně vypadly oči z důlku, když se jedna žena rozčilovala nad fotkou, kterou vyvěsila do jedné ze skupin. Byly na ní rozkrájené houby, které někdo nechal v lese. Až neskutečné. Vždyť každý houbař provede základní ošetření úlovku právě na místě. Přece si domů nebude nosit veškerý materiál z lesa včetně zeminy, plzáků a jiných nežádoucích součástí hub.

HoubyHouby: Foto Radek Štěpán

Paní to od ostatních uživatelů schytala

Pravda je ta, že komentáře některých dalších uživatelů, očividně houbařů, zrovna dvakrát vybíravé nebyly. Někteří jí radili, ať na houby už vůbec nikdy nechodí, jiní ji přirovnávali k různým hospodářským zvířatům. Tak jako tak je lepší na sociální sítě nic podobného vyvěšovat.

Odřezky hubOdřezky hub: Foto Radek Štěpán

V něčem měla ale uživatelka pravdu

Najde se bohužel spousta houbařů, kteří odkrojky od hub nechávají volně na prostranství. Okrájí i spousty hub a následně z nich vytvoří doslova hromadu odkrojků. Proč? To bohužel nikdo neví, snad jen kvůli jejich lenosti tyto zbytky maskovat. Vždyť není nic jednoduššího než si prostě vyhloubit menší jamku a tady odkrojky uklidit. To by ale někteří z nás nesměli být líní.

Zdroje info: Facebook, Autor

Odřezky hub: Náhledové foto Radek Štěpán

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.