Noční osvětlení zahrad má své neoddiskutovatelné výhody. Neškodí však rostlinám?

Noční návštěvy a procházky zahradou jsou jistě po všech stránkách romantické, ale patří k nim bohužel i nechtěné uklouznutí či zakopnutí na nerovném terénu. A zárukou bezpečnosti často není ani pěkný chodníček.

A jak docílit toho, že budete vaše chůze vždy bezpečná? Řešením je osvětlení chodníků a cestiček. Vůbec přitom není zapotřebí vymýšlet nějaké složité osvětlení s po všech stránkách důmyslným natažením rozvodů. Pomohou vám solární světla.

Světlo, které na zahradě oceníte

Ta osvětlí spolehlivě vaši zahradu více než spolehlivě, a navíc bez jakýchkoli kabelů. Na našem trhu jsou tato světla k dostání hned v několika různých provedeních. Nezáleží na tom, zda vyznáváte moderní design ozvláštněný aktuálními kovovými prvky nebo osvědčenou klasiku připomínající svým vzhledem romantiku starých lamp. Vždy si tak zcela určitě si přijdete na své.

Foto: Protext

Vsaďte na moderní řešení

Chcete světla, která dlouho vydrží? Pak vsaďte na ta, v nichž se skrývá výkonná LED dioda (případně více diod), jež je napájena za pomoci výkonné baterie a fotovoltaického (nám spíše známý jako solární) panelu, jež je umístěn na vrchu těchto světel. Pak už se zbývá jen zamyslet nad vhodným rozmístěním, jež bude mít mezi sebou dostatečné odstupy. I několik málo lamp tak stačí.

Solární osvětlení na zahradě – škodí rostlinám

Chtějte kvalitní světla, která jsou bezúdržbová a disponují vysokou ochranou IP44 určenou proti prachu a vodě. A o narušení biorytmů své zahrady se nemusíte bát. Nijak jí totiž nevadí.

Náhledové foto: Protext

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=36248, https://www.kupi.cz/magazin/clanek/1371-solarni-svitidla-jak-vybrat-osvetleni-na-zahradu-a-na-co-si-dat-pozor-pri-nakupu

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)