Kdo na pandemii vydělal? Jednoznačně psi a kočky – rozmazlujeme je víc, než kdy dřív, říká specialista

Pro mnohé firmy nebylo období pandemie nijak jednoduché. Ba co hůř, mnohdy se neslo ve znamení ztrát a dokonce krachu. Existuje ovšem několik segmentů, které se této tezi vymykají. Zejména jde o prodej chovatelských potřeb a krmiv pro psy a kočky (pokud tedy nepočítáme desinfekční a hygienické prostředky).

O své zkušenosti se s námi podělila společnost Krmiva Pučálka. Ta v minulém roce zaznamenala značný nárůst objednávek, a to až o 30 %. Ještě více fascinující je meziroční skok v tržbách v březnu 2020, a to dokonce až o neuvěřitelných 100 %.

Majitelé domácích mazlíčků během pandemie nešetří

Kdo doma nějakého toho psa či kočičku má, pak na svých zvířatech nešetří. Kromě krmiv se totiž značně zvýšil i prodej pelíšků a dalších potřeb. I zvířátka zkrátka chtějí mít na homeoffice své pohodlí.

Foto: Protext

Lidé se zkrátka chtěli předzásobit

Přitom je známo, že se s příchodem pandemie mnohé změnilo. Vidíme, že lidé utrácejí méně (na účtech nám podle zjištění bank doslova přebývají miliardy) a celkově prošlo spotřebitelské chování značnou změnou. „U nás je to naopak,“ říká Martin Pučálka majitel společnosti Krmiva Pučálka. „V minulém roce jsme rostli skoro o třicet procent, s čímž jsme vůbec nepočítali. Největší růst jsme zaznamenali v březnu loňského roku, kdy jsme meziročně rostli o sto procent. To bylo způsobeno tvrdým lockdownem. Lidé si dělali velké zásoby,“ pokračuje a dodává. „Vzpomínám si, že všichni zaměstnanci se přesunuli jen na expedici. Bylo to velmi hektické období. Proto jsme za poslední rok rozšířili náš rodinný tým o tři další zaměstnance.“

A co vy? Platí pro vás poučky o předzásobení a péči také nebo ve svém chování nepociťujete rozdíl?

Náhledové foto: Protext

https://www.protext.cz/zprava.php?id=36264, https://www.psimafie.cz/blog/7-jednoduchych-bodu-jak-vybrat-kvalitni-granule/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)