Nepěstujete konzumní brambory: Nakupte si je na farmě

Brambory

Brambory patří mezi nejoblíbenější plodiny. Přesto jich na polích a v zahradách do jisté míry ubývá. Mnozí z nás pěstují především rajčata, papriky a jinou zeleninu. Brambory sice berou jako nedílnou součást jídelníčku, nicméně raději si je nakoupí. V nabídkách supermarketů je jich hodně. Jejich kvalita ovšem nemusí být nejlepší, což je často dáno i pěstiteli. Chcete-li si být jistí pořízením vynikajících brambor, a to jak po chuťové, tak i konzistentní stránce, pak se vyplatí nakupovat na farmě. My vám jednu v následujících řádcích představíme.

Konzumní brambory přímo od pěstitele

Naším tipem je zemědělská a obchodní akciová společnost ALA, a.s. Řepníky. Právě u této firmy vzniknuvší už v roce 1992 si můžete zakoupit spousty odrůd brambor. Aktuální sklizeň na sebe nenechá dlouho čekat. Společnost pěstuje brambory na 1080 ha zemědělské půdy, a to na katastrálním území obcí Řepníky, Popovec u Řepníků, Domoradice, Pěšice a v okolí. Při nákupu budete mít jistotu vysoké jakosti a původu brambor.

Vyberte si z mnoha odrůd

Na www.alarepniky.cz si lze vybírat ze spousty nejrůznějších odrůd. My se na některé podíváme podrobněji. K dispozici jsou tedy především následující odrůdy brambor.

Brambory

Balerína

Výbornou volbou jsou určitě rané brambory Balerína. Jedná se o kultivar přílohového charakteru, konkrétně o varný typ AB. Tyto brambory jsou oblíbené jak u nás, tak i v Německu. Chuťově jsou tyto brambory vynikající a při vaření netmavnou.

Gala

Velmi oblíbené jsou také brambory Gala. Jedná se o varný typ A. Jejich velkou předností je možnost pěstování v různých podmínkách. Jsou také odolné vůči mnohým chorobám.

Adéla

Varný typ B AB, který vyšlechtili tuzemští zemědělci. Vyznačuje se skvělými vlastnostmi a jedinečnou chutí.

Camel

Raději byste zvolili brambory s červenou slupkou? Proč ne? Camel je odrůda varného typu AB s výraznou sytou žlutou dužinou. Brambory využijete v salátech i jako přílohu.

Ať už vás zaujala jakákoli zmíněná odrůda, nebo byste chtěli něco jiného, podívejte se do nabídky společnosti ALA, a.s. Řepníky a jistě si vyberete.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.