Neotřelé tipy pro pěstování ředkviček – nejnovějším hitem je plato od vajec

Ředkvičky

Neotřelé tipy pro pěstování ředkviček – k velké úrodě vám může pomoci celá řada věcí. Například docela obyčejné plato od vajec, které stačí jednoduše položit na záhon a použít k pěstovávání této plodiny.

Ředkvičky jsou rychle rostoucí zeleninou a mohou být sklizeny již po několika týdnech od výsevu. Dnes se podíváme na nejdůležitější kroky, které je třeba při pěstování ředkviček dodržovat.

Půda a jak na ni

Ředkvičky potřebují dobře propustnou půdu s mírně kyselým až neutrálním pH (6-7). Pokud je půda příliš hutná, kořeny ředkviček se nebudou moci vyvíjet správně( případně je vhodné zvážit pěstování méně robustních odrůd). Na jaře nebo na podzim můžete do půdy přidat dobře uleželý hnůj nebo kompost, který pomůže zlepšit půdní strukturu a zvýší obsah organické hmoty.

Výsev a jak na něj

Semena ředkviček vysijte pro první sklizeň nejlépe od začátku dubna do začátku května. Semena menších odrůd vysijte mělce, větší odrůdy sázejte hlouběji, až jeden palec hluboko. Sazenice vzejdou do deseti dnů. Pokud si chcete ušetřit práci, položte na záhon proděravělý karton od vajec a do každého otvoru vysijte jedno semínko. Zajistíte tím správnou vzdálenost mezi rostlinami i menší výskyt plevelů.

ředkvičky a salát

Náhledové foto: Pixabay

Zalévání je velmi důležité

Ředkvičky potřebují pravidelné zalévání, zejména v období sucha. Při zalévání se snažte udržovat rostliny stále vlhké, ale ne přemokřené. Silné deště nebo nadměrné zavlažování totiž mohou způsobit krustování půdy, což může oslabit vzcházení sazenic. Nic dalšího k pěstování této báječně chutné a křupavé zeleniny potřebovat nebudete.

Zdroj: https://extension-umn-edu.translate.goog/vegetables/growing-radisheshttps://extension-umn-edu.translate.goog/vegetables/growing-radisheshttps://extension-umn-edu.translate.goog/vegetables/growing-radishes?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=wapp&_x_tr_hist=true#direct-seeding-and-thinning-3258511, https://babickynamradi.cz/zkuseny-zahradkar-radi-polozte-toto-na-zem-a-mate-bohatou-urodu-zdravych-redkvicek-bez-prace/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)