Sezóna ředkviček je tady. Zkuste netradiční recepty

ředkvičky

Milujete ředkvičky, ale rádi byste vyzkoušeli nějaké zajímavé a nové recepty? Už vás nebaví klasika v podobě ředkviček na chlebu nebo míchaná vajíčka s ředkvičkami? Pak vám prozradíme, jak si je můžete upravit. Dokonce lze zpracovat i listy. Věřte, že si pochutnají malí i velcí strávníci.

Čas ředkviček je v plném proudu. Není nad to, když co je chutné, je k tomu ještě zdravé. Ředkvičky obsahují prospěšné látky. Pro náš organismus jsou doslova vitamínovou bombou. Byla by škoda nezkusit i poněkud netypickou či méně známou úpravu. Oživte svůj jídelníček a naservírujte ředkvičky v jiné podobě. Strávníci budou nadšeni a vy rovněž.

Ředkvičky na grilu

Pokud pro vás mají syrové ředkvičky moc štiplavou chuť, tak postačí krátká tepelná úprava. Můžete je dát na gril, kdy tak získají příjemně nasládlou chuť. Na tuto úpravu jsou vhodné větší ředkvičky, které vám nepropadnou grilovací mřížkou. Stačí je pokapat olivovým olejem, mírně osolit, případně dochutit bylinkami a ze všech stran krátce opéct na grilu. V této úpravě jsou vhodné jako příloha k masu nebo i samostatně s pečivem, ostatní zeleninou apod.

Zapečená delikatesa aneb ředkvičky s medem

Netradiční recept, který je ovšem lahůdkou. Předvařené ředkvičky naskládejte do zapékací mísy, zalijte je medem, teplým máslem, posypte skořicí a trochu cukrem. Dejte zapéct a podávejte se zakysanou smetanou.

radish

Foto: Pixabay

Ingredience na pizzu

Až budete příště dělat domácí pizzu, tak na ni použijte i ředkvičky a potřít ji můžete balzamikovým pestem, posypat parmazánem. Po vytažení z trouby pizzu ozdobte na plátky nakrájenými ředkvičkami. Můžete přidat i listy rukoly.

Pesto z listů

Využít můžete i listy a udělat z nich výborné pesto. Potřebujete lístky ze 4 svazků ředkviček, které pečlivě umyjte a rozmixujte s česnekem (2 stroužky), piniovými ořechy (70 g), parmazánem (70 g) a citronovou kůrou (1/2 citronu). Postupně přilévejte olej, až do požadované konzistence. Poté dochuťte trochou soli.

Zdroj: bydlimekvalitne.cz, magazin.recepty.cz

Náhledové foto: Pixabay