Nejznámější kvetoucí pokojové rostliny

Do svých interiérů si vybíráme jak pokojové rostliny okrasné listem, tak i kvetoucí pokojové rostliny. Zejména v zimním období, kdy jsou zahrádky zapadlé sněhem, nám kvetoucí rostliny zkrášlí nejednu místnost. Jaké „pokojovky“ si koupit, aby nám i v zimě dělaly radost? Pro inspiraci, jaké kvetoucí pokojové rostliny si vybrat, můžete nahlédnout do fotogalerie na internetu, nebo si přečíst náš příspěvek.

Nejznámější pokojová květina kvetoucí v zimě

Mezi oblíbené kvetoucí pokojové rostliny patří vánoční kaktus neboli Epiphyllum nebo Zygocactus, který se dnes již pěstuje výhradně jako hrnková rostlina. Koupit si jej můžete v barvách od bílé, přes růžovou, červenou až po fialovou. Pěstování vánočního kaktusu je poměrně nenáročné. Pokud ho každoročně letníte a dodržujete klidové období, bohatě vám vykvete již v prosinci. Máte-li starší rostlinu, vyjímat se vám bude v závěsných nádobách, kde vynikne její převislý růst.

Azalky, bramboříky a amarylis

Azalky, pokud se o ně budete dobře starat, vám pokvetou od listopadu až do dubna. Umístěte je na světlé místo s teplotou kolem 18°C. Zejména v zimních měsících, kdy se hodně topí, je denně zalévejte. Při vyšších teplotách ale brzy odkvetou, shodí poupata a doba květu se tak zkrátí. Kvetoucí brambořík také umístěte na světlé místo do nepřetápěné místnosti. Ideální je hala nebo severní okno ložnice. Vhodná je spodní zálivka do misky a odstranění přebytečné vody. Amarylis, cibulovinu známou svými velikými nádhernými květy v podobě zvonů, si můžete pořídit v barvách od bílé až po červenou, nebo dokonce i vícebarevné. Amarylis umístěte do světlého pokoje s teplotou 20°C. Zbytečně ji nepřelévejte, abyste nesmáčeli cibuli.

Africké fialky a tvořivky

Africké fialky kvetou celoročně a nemusíte je ani letnit, protože i v bytě dobře prospívají. Vybrat si můžete z mnoha odrůd a barev. Vyžadují celoročně světlé stanoviště a teplotu kolem 20°C. Zalévat byste je měli pod listy měkkou vodou. V druhé polovině zimy vám krásně pokvetou i tvořivky, ale jen v případě, že jim zajistíte dostatek světla. Kvést budou v zimě i některé druhy begónie. Interiér vám ozdobí nejen svými růžovými a červenými květy, ale i tmavě červenými okrasnými listy s bílými skvrnami na lícní straně.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *