Jaké byty jsou pro bydlení ideální

Možnosti bydlení jsou v současné době rozhodně pestré a je ryze na každém z nás pro co se rozhodne. Pokud víte, že nemáte na rodinný domek, anebo se prostě a jednoduše nechcete zabývat domácími pracemi, pak stojí za to vybrat vkusný byt, v němž můžete trávit své volné chvíle. Pokusme se tedy shrnout, jaké možnosti se vám pro bydlení tohoto typu nabízejí a jaké jsou jejich plusy a mínusy.

Klasické nové byty v rezidenčních domech

Asi největší klasikou jsou logicky nové byty v rezidenčních stavbách. Jedná se o velké bytové komplexy, které jsou schopny nabídnout bydlení luxusního charakteru pro všechny, kdo si chtějí užívat klidu na periferii velkoměsta. V každém případě lze hovořit o tom, že nové byty na prodej v tomto provedení nemusí být nijak drahé a v některých lokalitách na nich lze skutečně ušetřit. Téměř vždy jsou navíc uzavřeny a přes vrátnici se do komplexu nedostane nikdo nezvaný.

Půdní byty

Možnosti vysoké úspory na pořízení nového bydlení nabízí zejména půdní byty. Ty jsou sice umístěny pod střechou, nicméně při nákupu kvalitní klimatizace se žádného velkého horka nemusíte obávat. Pokud navíc některý z těchto bytů seženete extra výhodně, můžete ušetřit i několik desítek tisíc korun. Zejména byty bez realitky jsou opravdu cenově dostupné. Při jejich shánění se ale mnohdy zapotíte.

Náš tip na bydlení

Poměrně zajímavé možnosti bydlení nabízí lokalita Stodůlky. Ta se nachází v katastru městské části Praha 13. Původní zástavbu tady vkusně doplňují nové vilové domy, jež vypadají architektonicky hodně zajímavě. Moderní nové byty Stodůlky jsou jasným dokladem toho, že se v Praze á bydlet naprosto luxusně za přijatelnou cenu. Občanská vybavenost je v této části hlavního města naprosto perfektní a dostupné je jak zdravotnické centrum, tak i školy, školky a další instituce.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.