Nejzlobivější psí plemena na světě: Zde je jejich žebříček

Psí hra

Psí plemena mohou odhalit spoustu o psí povaze. Předtím, než si pořídíte psa, byste měli zohlednit to, zda se přizpůsobí vašemu životnímu stylu. Pokud rádi sportujete, vyberte si aktivního psa. Pokud jste naopak rádi doma na gauči, zvolte si psí plemeno, které nepotřebuje příliš pohybu. Komunikativní lidé přijímající spoustu návštěv budou potřebovat společenského psa. Pojďte se podívat na žebříček nejzlobivějších plemen vůbec.

Nejzlobivější psí plemena: vítěz

Ten nejzlobivější pes ze všech je labradorský retrívr. Může se to zdát překvapivé, protože jej považujeme za společenského tvora. Nicméně retvívr je velmi energický pes, který když se nudí, může způsobit spoustu škod. Nejhorší jsou samozřejmě jako štěňata. Ta totiž neustále něco žvýkají a ničí.

Bígl

Ačkoli by se na první pohled mohlo zdát, že se jedná o velmi společenské a pohodlné plemeno, opak je pravdou. Navíc jsou tito pejsci přímo posedlí jídlem, takže nikdy nenechávejte svou večeři bez dozoru! U tohoto plemene je třeba neustále kontrolovat plot: jsou totiž mistry v utíkání.

Štěně

Foto: Pixabay

Corgi

Toto plemeno je pověstné svým neustálým štěkáním. Jsou považováni za jedno z „nejupovídanějších“ plemen vůbec. Pokud bydlíte v panelovém bytě, není tento pejsek šťastnou volbou. Navíc se jedná o velmi energického psa, který vyžaduje hodně pohybu. Pokud jej nedostatečně unavíte, bude vás velice zlobit!

Shiba Inu

Toto plemeno vypadá jako typický gaučový pejsek. Bohužel, vyjít s ním není vůbec jednoduché, protože se jedná o poměrně tvrdohlavé plemeno. Pokud je tento pes nespokojen, dá to najevo hlasitým štěknutím, které vás může vyděsit. Přijde totiž z ničeho nic.

Kavalír King Charles španěl

Jeho jméno je královské, jeho způsoby však ne. Obecně se jedná o velmi společenské plemeno. Pokud mu ale dáte příležitost, uteče vám v okamžiku.

Jack Russell teriér

Unavit tohoto psa je téměř nemožné! Navíc je to plemeno, které rádo na něco útočí, pořád něco žvýká a také rádo štěká. Dejte si pozor, ať se neocitne v místnosti s vašimi botami! I když je to malé plemeno, bylo vyšlechtěno pro lov. To znamená, že se rozhodně nejedná o psa vhodného do bytu.

Jezevčík

Také jezevčíci mohou dát zabrat. Ačkoli je považujeme za ideální plemeno do bytu, nemusí to být pravda. Jsou to totiž osobnosti, které mají svou hlavu. Jsou zvědaví a temperamentní a budou vyhledávat pozornost jakýmkoli způsobem. Kromě toho rádi utíkají.

Zdroje info:

https://honey.nine.com.au/pets/naughtiest-dog-breeds-revealed-ranked/db51365f-bdec-4ee7-8f1a-e4d8b7e8b398

https://www.seznam.cz/komentare/15277937-5-nejzlobivejsich-psich-plemen-ktera-doma-nici-vsechno-na-co-prijdou

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!