Stromkové růže

Nejvyšší čas pro zazimování stromkových růží

Stromkové růže jsou velice krásnou rostlinou, kterou můžete na své zahradě pěstovat. Jejich pěstování vyžaduje určité úsilí, které rozhodně stojí za to. A jejich zazimování je poslední úkon, který letos v sezóně musíte provést. Nebojte se, není to nic složitého. Navíc je to sázka na jistotu. S pomocí následujícího návodu se o své růže v období vegetačního klidu nemusíte vůbec bát.

Dřív než bude pozdě…

Na začátek je potřeba říct, že právě polovina listopadu je tím posledním termínem. Po tomto datu už by vaše růže rozhodně měly být zazimované. Pokud to stihnete dříve, tím lépe pro vás. Mrazíky totiž mohou být neúprosné a způsobit zničení celého okrasného keříku. K zazimování stromkových růží existuje několik pravidel, které je potřeba dodržet. A pokud je dodržíte, budete mít vystaráno přes celou zimu.

Růže

Růže: Zdroj obrázku Pixabay.com

Zimujeme před příchodem prvních větších mrazů

Předpovědi počasí se rok co rok mění, takže čas, kdy je dobré stromkové růže zazimovat se může měnit. Důležité je pravidlo, že pokud předpověď počasí hlásí první větší mrazy – což bývá obvykle právě v listopadu), je načase postarat se o stromkové růže. Uděláte to tak, že kmínek růží odvážete od podpůrného kůlu a opatrně jej ohýbáme přes místo roubování až k zemi. Právě k zemi je nutné růži ukotvit ocelovou nebo kovovou sponou ve tvaru písmene V.

Také kmínek je potřeba chránit

Jakmile je růže ohnutá, jutou nebo silnějším papírem omotáme její kmínek. Korunku pak zasypeme rašelinou nebo ornicí. To je vše co je potřeba udělat pro to, aby vaše růže bez problémů přečkali zimu. Na jaře pak stačí kmínek opatrně napřímit, přivázat jej k opěrnému kůlu a ostříhat. Záleží na počasí, obvykle je to ale vhodné udělat v průběhu měsíce dubna.

Růže: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *