Několik jednoduchých tipů na správný výběr krmiva pro psa

Krmení pro domácí mazlíčky a speciálně psy je velmi často diskutovaným tématem. Spousta lidí se ptá, co by měla svému pejskovi dávat, aby se dostal do co nejlepší kondice a cítil se dobře. Na trhu je obrovské množství různých krmiv, která se vyznačují různou kvalitou a samozřejmě také složením. Najít samozřejmě můžete také mraky informací pojednávajících o správné stravě psů. projít si je všechny by bylo ale maximálně zdlouhavé. Proto vám dáme několik zajímavých tipů, aby vaše volba byla rychlá, jednoduchá, a hlavně správná.

Dívejte se po masu

Pes už dnes není rozhodně čistě masožravec, přesto se vyplatí sledovat u krmení obsah masa. Bílkoviny z živočišných zdrojů jsou pro psa nesmírně důležité. Také se podívejte, zdali je maso sušené, nebo čerstvé. Druhé jmenované obsahuje ještě vodu, a tak by jeho množství mohlo být malé. Pokud je na obalu uvedeno kuřecí maso nebo jen kuřecí, jedná se o čerstvé. Sušené je označováno jako dehydratované či sušené, případně kuřecí moučka. A jak počítat obsah masa? Počítat je třeba s tím, že čerstvé maso obsahuje cca 70 až 80 % vody. Je-li tedy na obalu uveden obsah 60 % kuřecího, sušeného masa zůstane jen pouhých 18 %. Jinak čerstvé kuřecí maso obsahuje jen 18 % bílkovin. Stav položky sušeného masa se nijak nemění.   Krmivo pro psy Grancann

Krmivo pro psy Grancann: Zdroj obrázku growmarket.cz

Pozor na umělé navyšování bílkovin

Ano, nejrůznější proteinové vylepšováky se snaží o navýšení obsahu bílkovin v krmivu. Nejčastěji se jedná o hrachový protein. Jinak se ale v krmivech může nacházet gluten, tedy kukuřičný lepek. Samozřejmě lze krmivo doplňovat i čočkou či cizrnou. Tak jako tak, kvalitní krmivo pro psy obsahuje dostatek bílkovin díky maso a žádné další příměsi nejsou zapotřebí.

Krmivo pro psy Grancann

Krmivo pro psy Grancann: Zdroj obrázku growmarket.cz

Triky výrobců

Výrobci jsou si velmi dobře vědomi toho, že maso by mělo být v žebříčku surovin co nejvýše. Proto třeba pšenici rozdělí na pšeničnou moučku, pšeničné klíčky a podobně. Jinak jsou slučovány položky týkající se masa. Například kuřecí maso 50 %. přitom je v balení čerstvé kuřecí ve zastoupení 30 %, kuřecí moučka 15 % a kuřecí tuk v 5 %. Složení by mělo být co nejjednodušší.

Krmivo pro psy Grancann

Krmivo pro psy Grancann: Zdroj obrázku growmarket.cz

Vsaďte na českou kvalitu

Naším tipem je české prémiové krmivo pro psy, které v sobě má jako první konopnou složku. Jedná se o krmivo značky Grancann. Bylo vyvinuto speciálně s odborníky na výživu psů a se specialisty na jejich výcvik. Je hypoalergenní a velmi bohaté na zmiňovanou vlákninu. Dominantní složku představuje konopný olej, jenž byl za studena slisován. Krmivo tak dokonale podpoří imunitu vašeho psa, který se bude cítit skvěle.

Pes: Zdroj obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.