Nejúčinnějším způsobem na vyhnání myší z domu je docela obyčejná drátěnka

Myš

Vyhnání myší z domu zajistí docela obyčejná drátěnka. Je to jednoduché a nestojí to skoro nic. Tak to alespoň tvoří populární internetové návody. Jakou roli by měla drátěnka v procesu vypuzování těchto úporných škůdců mít a jak ji použít?

Hodí se spíše jak prevence – ale to koneckonců všechny přírodní prostředky. Pokud je váš dům opravdu zamořen hlodavci, bude lepší sáhnout po nějakém profi řešení.

Jak vyhnat myši přírodně

Vyhnání myší přírodními způsoby si se vším poradí bez použití chemických látek a pastí. Zde je několik způsobů, které mohou pomoci.

Udržujte čistotu

Myši se rády ukrývají v nepořádku a špíně, proto udržování čistoty a řádu je prvním krokem k odrazení myší. Dbejte na to, aby jídlo bylo skladováno v uzavřených nádobách a neponechávejte potraviny na otevřených místech.

Myš

Foto: Pixabay

Pepř a jak ho použít

Myši nemají rády pach pepře, takže pokud rozptýlíte mletý pepř na místech, kde se myši obvykle vyskytují, může to také pomoci je odradit.

Máta také myši odpuzuje

Podobně jako s pepřem, myši také nemají rády vůni máty. Můžete tedy použít olej z máty nebo jiné produkty s touto bylinkou, jako jsou čaje nebo osvěžovače vzduchu.

Všechny díry vycpěte drátěnkou

A jakou roli zde hraje právě ona drátěnka? S její pomoci je třeba vycpat i ty nejmenší otvory (vsadit samozřejmě můžete i na takzvanou ocelovou vlnu) a položit ji rovněž tam, kde myší často běhají (třeba za skříně apod.. To by je mělo odradit, protože je pro ně po všech stránkách nepříjemná.

 

Zdroj: https://repair.expertexpro.com/cs/julia/2019/10/04/kak-izbavitsya-ot-myshej-na-dache-top-5-sposobov/, https://www.swissinno.com/cs/produkty/hlodavci/mys/jak-odehnat/ocelova-vlna-proti-vniknuti-hlodavcu, https://chalupari-zahradkari.cz/tipy/jak-vyhnat-mysi-bez-zabijeni/, https://www.pasti.cz/blog/jak-efektivne-chytit-a-zahubit-mysi-v-dome/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)