Nejsilnější přírodní antibiotikum: Kurkuma a med

Med

Med: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com   

Znáte kurkumu? Aby ne! Toto tradiční žluté koření je poměrně rozšířené po celé naší planetě. Právě kurkuma je společně s medem základem jednoho z nejsilnějších přírodních antibiotik. Kurkumu využívají po dlouhá staletí především v indické či ajurvédské medicíně. Velmi oblíbená je také v Číně. Umí modulovat geny a také fyziologické cesty. Ty podpoří celistvost jednotlivých buněk. Vynikající je jako prevence poničení RNA a DNA. My se postupně podíváme jak na přednosti kurkumy, tak i medu. Nezapomeneme ani na to, jak vytvořit ono přírodní antibiotikum.

Spousta předností kurkumy

Kurkuma údajně dokáže likvidovat rakovinné buňky. Kurkumin je dle mnohých studií skutečně schopen v určitých případech zabránit šíření metastáz. Jinak takový kurkumový olej je vynikajícím antifungálním činidlem. Proti parazitickým houbám je schopen reagovat doslova expresně. V neposlední řadě musíme zmínit antioxidační vlastnosti. Z těla by měla kurkuma také dostávat některé těžké kovy. Ty se do těla dostanou běžně jak ze vzduchu, tak i prostřednictvím potravin. Kurkuma dokáže stimulovat tvorbu žluči a pomáhá v regeneraci jaterních buněk. Jinak také turmeron obsažený v ní podporuje mozkové funkce. Jinak má také antibakteriální vlastnosti.  

KurkumaKurkuma: Zdroj obrázku Pixabay.com   

Med ve světle pozitiv

O zdravotních účincích medu jsou popsány nejen na internetu sovky stran. A není se čemu divit, vždyť med obsahuje spousty různých živin a má minimální glykemický index. Mimo jiné je také antibakteriální a antifungální. Údajně bylo zjištěno také to, že napomáhá k vyvolání úmrtí rakovinný buněk. Zabrání i působení nebezpečných volných radikálů.

Med

Med: Zdroj obrázku Pixabay.com   

Přírodní antibiotikum vyrobíte snadno

Nic složitého. Stačí vám pouze jedna polévková lžíce kurkumy a 100 gramů medu. Vše smícháte ve sklenici. V momentu, kdy vám nebude nejlíp, budete si dopřávat první den co hodinu polovinu polévkové lžíce této medicíny. Druhý den už budete podávat po dvou hodinách a třetí jen třikrát za den. Jinak není kurkuma moc dobře vstřebatelná, proto není od věci dát si lžičku do čaje, případně přidat trochu oleje.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.