Nejoblíbenější valentýnské bylinky lásky

Bylinky na Valentýna

Sv. Valentýn je v podstatě za rohem a spousta lidí se chystá svátek všech zamilovaných oslavit. Ano, možná jde o zprofanovanou záležitost komerčního charakteru, která k nám přišla odněkud ze západu, nicméně vytvořit si příjemnou atmosféru bezesporu lze. Sloužit k tomu mohou čistě přírodní pomocníci, kteří se podílejí na vzniku jedinečné pohody ve všech možných ohledech. Skvělých bylinek je spousta. My vybíráme ty, které na Valentýna jistě nezklamou.

Šalvěj jako symbol oddanosti

Mezi jedny z nejznámějších léčivek patří šalvěj. Její název pochází z latinského výrazu salvara značícího spasení či léčbu. Mimo jiné je ale také symbolem nikdy nehynoucí lásky a oddanosti. Snítku šalvěje si nenápadně zavěste na okno. Její vůně prodchne celý interiér a určitě se vám budou minimálně zdát hodně zamilované sny.

Šalvěj

Osvěžující máta pro povzbuzení

Tato bylinka má své kořeny hluboko v řecké mytologii. Vždyť Minta byla nádherná nymfa, z níž nemohl spustit oči bůh podsvětí Hádes. Proto ji Hádova manželka Persefona musela zaklít v krásně vonící bylinku s vynikající chutí. Máta by měla pomoct zdatnosti mužů a zesílit samotnou touhu žen. Samozřejmě zpříjemní i dech.

Máta

Rozmarýn dokonale osvěží

Toto aromatické koření se používalo již v období antiky, a to jako léčivka. Údajně měl rozmarýn magickou moc. Evokovat měl věrnost, což se dnes přisuzuje tradičně především myrtě. Jako koření pro valentýnskou večeři rozmarýn stoprocentně nezklame. Rozmarýnové víno má skvělé povzbuzující účinky. Připravit ho není složité. Pokud necháte louhovat 50g rozmarýnových lístků zhruba ve ¾ litru bílého vína po dobu dvou týdnů, máte skvělé afrodisiakum.

Rozmarýn

Koupel s dobromyslí

Vana přeplněná horkou voňavou vodou k Valentýnu prostě patří. Jestliže ale nechcete mraky pěny, použijte klidně i zdánlivě obyčejné oregáno. Vonnou koupel si užijete a dokonale se vám prokrví organismus. Jinak lze oregáno také přidávat do spousty pokrmů. Vynikající je na těstoviny a bývá také součástí pizzy.

Oregáno

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.