Nejlepší a efektivní hnojiva na orchideje: Díky nim budou bujně kvést

Orchidej

Přejete si, aby i váš parapet zdobily nádherně a bujně kvetoucí orchideje? Tento krok jistě není nesplnitelný, a to ani tehdy, pokud s pěstováním orchidejí teprve začínáte. Stejně tak, jak je potřeba doplnit živiny ostatním květinám, bude zásadní je doplnit také orchidejím. Jaká hnojiva jsou pro tento druh rostlin ideální? Samozřejmě máte dvě možnosti hnojení. Můžete zvolit hnojiva chemická či domácí. My se však budeme věnovat výživě, kterou můžeme připravit doma. 

Kávová sedlina pro orchideje

O širokém využití kávové sedliny jsme pro vás psali v minulém článku. Každopádně mimo toho, že ji využijete jako peeling či masku, můžete kávovou sedlinu využít jako hnojivo pro orchideje. Obsahuje mnoho minerálních látek, především hořčík, draslík a fosfor. Stačí vám 50 gramů sedliny a dva litry vody. Obě suroviny smíchejte a nechte alespoň pět hodin louhovat. Po uplynulé době postavte květináč s orchidejí do lázně z lógru a nechte ji tam alespoň půl hodiny. Kávovou sedlinu lze také prosušit a přimíchat do substrátu k rostlinám. 

Kávová sedlina
Foto: Pixabay   

Voda z brambor je pro orchideje ideální

Neosolená voda, kterou běžně vyléváte do odpadu, je ideální zásobárnou prospěšných látek pro orchideje. Škrob, ale také draslík, jsou skvělou výživou a dokonale povzbudí orchidej ke kvetení. Hnojivo je možné aplikovat až třikrát za měsíc. Samozřejmě ale nepoužívejte osolenou vodu. Takové hnojivo by naopak rostlině ublížilo. 

Pivo je také skvělé hnojivo

Ani kapka zlatavého moku nazmar! Pokud nedopijete pivo, zvětrá, a poté již není dobré. Nemusíte ho však vylévat, použít ho můžete jako dokonalé hnojivo pro orchideje. Budou po něm krásně a zdravě růst. Zde máte dvě možnosti využití. Buď zředíte tři deci piva s půl litrem odstáté vody a ponoříte do něj orchidej, ale také můžete zvětralým pivem orchidejím potírat listy, a to jednou týdně. 

Pivo
Foto: Pixabay

Mléko dodá rostlinám sílu

Hnojivo, které obohatí rostliny dusíkem, je na přípravu opravdu jednoduché. Smíchejte půl litru mléka a jeden litr odstáté vody. Promíchejte a do hnojiva ponořte orchidej. Mimo dusíku obsahuje také draslík, vápník a jiné stopové prvky. Po této výživě povzbudíte chřadnoucí orchidej opět k životu.

Zdroj: https://www.jenzeny.cz/domacnost/nejlepsi-domaci-hnojivo-na-orchideje-vyzkousejte-ryzovou-vodu-bananove-slupky-nebo-brambory, https://babinet.cz/clanek-31475-suche-a-zlute-listy-orchideje-vyrobte-si-domaci-hnojivo-ze-slupek-od-brambor.html

Náhledové foto: Pixaby  

Zahrada je únik, fyzická aktivita na čerstvém vzduchu, zdraví, zábava, radost a neodolatelný klid. Možná jste i vy takového názoru? Pokud ano, ráda se s vámi podělím o své zkušenosti z oblasti zahradničení. :)