Máte chuť na pivo? Dejte ochutnat i pokojovkám

Pivo

Pivo: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Vaše parapety určitě oplývají spoustou krásných pokojových květin. Mnohdy se jim ale nemusí dařit zrovna nejlépe. Situace je zapříčiněna suchým vzduchem, který samozřejmě vzniká v důsledku vytápění interiéru. Častokrát se pokojové rostliny s takovýmto prostředím jednoduše nedokážou poprat. Tím pádem je logicky mnozí z nás zatratí a vyhodí. Je to škoda, protože stačí dát rostlinám dvakrát týdně napít piva. Nevěříte?

Stačí dvě skleničky piva dvakrát týdně

Prostě se nežinýrujte a pivo k obědu si klidně dejte. Jen nezapomeňte odlít malou skleničku piva pro vaše pokojovky. Podívat tuto medicínu se vyplatí v momentu, kdy jsou rostliny v ne zrovna svěžím stavu. Orchideje mohou mít třeba matnější zelenou barvu a zakrabacený tvar listů. Prostě uvidíte, že nejsou v pořádku.  

Pivo jako listové hnojivo

Trik s pivem je velmi jednoduchý. Dvakrát až třikrát týdně vezmete vatový tampón a namočíte jej do skleničky s pivem. Následně potřete listy rostliny z obou stran. Vůbec nic složitého. Nepotřebujete žádný speciální roztok ani rozprašovač. Postačí vám navíc pár minutek vašeho času. Stojí to samozřejmě za to. Budete-li proceduru pravidelně opakovat, rostliny se dostanou do kondice a nasadí na květy. Pivní balzám se hodí jak do teplých, tak i studenějších prostor. Funguje třeba i v případě bonsají.

Pivo

Pivo: Zdroj obrázku Pixabay.com

Na značce piva nesejde

Na rozdíl od většiny pivařů nejsou pokojovky nijak výrazně vybíravé. Je úplně jedno, jestli jim dopřejete desítku, nebo dvanáctku. Stejně tak není důležitá ani značka piva. Důležité je pouze pravidelné otírání listů pivním balzámem. Máte strach, že rostliny budou páchnout? Není tomu tak, navíc dokážou odlákat různé mušky. Právě s nimi je mnohdy pěstování pokojových rostlin nedílně spjaté. Takto pomůžete rostlinám a zároveň mušky odlákáte.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.