Naši zemědělci zachraňují vepřové maso: Co jim ostatně zbývá

Prasata

Dali byste si skvělou pečeni nebo raději vyudili bůček? Ať už máte chuť na cokoli, třeba i svíčkovou či klobásy, určitě potřebujete kvalitní maso. Sehnat takové v supermarketech nemusí být zrovna jednoduché. Často se setkáváme s masem, jež pochází z různých zahraničních trhů a je v něm větší množství antibiotik než čehokoli užitečného. Sehnat jen tak jednoduše české maso, pokud nemáte vytipovaného konkrétního farmáře, nejde. Nyní se ale situace změní. Tuzemští zemědělci toto touž chtějí změnit.

Když ne vláda, jednají zemědělci

Cena výkupu vepřového masa je minimální. Aktuálně činí propad této ceny 31 %. Tím pádem se přitom pochopitelně ohrožuje také produkce, jelikož mnozí farmáři toho mají jednoduše dost. Nehodlají prodávat maso pod cenou a prodělávat na kilogramu klidně i více než 5 korun. Jsou fakticky v nejtěžší situaci za posledních 30 let. Vláda, respektive ministerstvo, na situaci nijak výrazně nereaguje. Smutné.

Mapa prasatGrafika: Agrární komora ČR

Agrární komora a zemědělci v akci

Podívat se díky tomu můžete na unikátní mapu, kde je možné zakoupit balíčky skvělého českého vepřového masa. To si koupí zákazníci velmi jednoduše bez jakýchkoli dalších nehorázných obchodních přirážek a v maximální možné tuzemské kvalitě.

Pomůžete chovatelům

Další aspekt celé situace. Zemědělci se díky pravidelnému nákupu českých domácností mohou vyhrabat z nejhoršího, když už jim vláda nepomohla. jsou fakticky v nejhorší ekonomické situaci za posledních 30 let. Vše probíhá velmi jednoduše na portálu nasizemedelci.cz. Vy si najdete nejbližší výdejnu masa a objednáte si tolik, kolik chcete. Poté si navolíte datum a čas odběru. Následně zaplatíte a balíček si vyzvednete. Nic složitého.

Zdroje info: Agrární komora, nasizemedelci.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.