Vánoce bez vánočního stromku: jak se letos obejít bez koupě stromku

Vánoční stromek

Každoroční koupě vánočního stromku sice může patřit mezi vánoční tradice. Avšak pokud patříte mezi lidi, kteří si na tradice až tak nepotrpí, nebo pokud trávíte Vánoce na cestách po rodině, pak může být jeho koupě zbytečná. Přesto se však nemusíte obejít zcela bez stromku! Stačí vymyslet způsoby, jak získat levnější variantu vánočního stromku.

Stávající rostliny

Tato možnost se přímo nabízí! A nemusí jít pouze o jehličnany. Samozřejmě platí, že čím bude rostlina větší, tím může být efekt hezčí. Nicméně ozdobit můžete i tu nejmenší květinu. Používejte na ni pokud možno přírodní a lehké ozdoby, abyste ji příliš nezatížili. Skvěle se hodí například fíkovník (pokud jste jej nedali zazimovat a jeho listy neopadaly).

Vánoční výzdoba

Foto: Pixabay

Koláž ve tvaru vánočního stromku

Pokud nemáte dostatek prostoru na vánoční stromeček, můžete využít své stěny. Zde stačí nalepit několik vánočních přáníček nebo dětských kreseb s vánočními motivy tak, abyste z nich vytvořili tvar stromku. Můžete taktéž využít různé plakáty s obrázkem vánočního stromku. I tak málo může podpořit vánoční atmosféru ve vašem domově.

Větev listnatých stromů

Pokud na vaší zahradě zůstala ještě nějaká větev z podzimního ořezu listnatých stromů, můžete ji využít. Nabarvěte ji – na bílo, zeleno nebo dle vašich preferencí – a umístěte do dostatečně vysoké nádoby. Po zaschnutí barev můžete začít se zdobením. I tato dekorace je velice krásná – můžete ji upotřebit také v kanceláři.

Hrnkový vánoční stromek

Pokud vám stačí miniaturní velikost vánočního stromku, můžete si koupit jehličnan v květináči. Jeho koupě vás vyjde obvykle kolem 100 Kč, což je zlomek ceny klasického vánočního stromu. Jeho výhodou je navíc to, že jej při správné péči můžete využít napřesrok znovu – a dokonce bude o něco větší, než loni.

Ananasový trend

Ananas patří na vánoční stůl. Vypadá velice dekorativně, a pokud jeho listy ozdobíte baňkami, můžete získat další alternativu vánočního stromku.

Různé dekorace ve tvaru stromku

Pokud máte různé dekorace ve tvaru stromku, můžete je jednoduchých nazdobením přeměnit ve vánoční strom. Jestliže takové dekorace nemáte, můžete využít svých pekařských dovedností – a upéct si svůj stromek třeba z perníku!

Odřezky z jehličnatých stromů

Ve stánkách, kde se prodávají vánoční stromky, si můžete za zlomek ceny pořídit třeba jen několik větví jehličnanů. Doma je dejte do vázy a nazdobte baňkami.

Světelný strom

Z jakéhokoli světelného řetězu můžete vytvořit vánoční stromek – a nezáleží na tom, jestli bude na okně, dveřích nebo na stěně!

Zdroj: https://www.santeplusmag.com/13-superbes-alternatives-au-sapin-de-noel-maison-000001301/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!