Brambory

Namrzlé brambory nepatří do koše: Díky našim trikům je zachráníte

Při současném počasí se otázka správného uskladnění zeleniny stává tak trochu ošemetnou. Své o tom vědí například brambory. Právě jim stačí málo, aby se v jejich útrobách začaly škroby měnit na cukry.

A kdo by potom jedl sladké brambory? Odpověď je jiná, než si možná myslíte. Pochutná si na nich totiž každý, kdo ví, jak si s tímto problémem poradit. A to i v případě, že si namrzlé brambory přinesete například z obchodu.

Nechte je v teple vydýchat

Ze všeho nejdřív přeneste brambory do teplé místnosti. Rozložte je do jedné vrstvy a nechte několik dní vydýchat. Tím se nenásilně zbavíte části cukrů, které se v nich během namrznutí vytvořily. Ke zlepšení chuti to však nestačí ani zdaleka.

Brambory

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dvojí var je zárukou úspěchu

Poté je dobře omyjte a oškrábejte. Vložte je poté do teplé vody a nechte chvíli zahřát. Následně vodu přiveďte k varu a brambory hlídejte. Jakmile budou poloměkké, vodu vyměňte za novou a teprve v ní brambory dovařte. Jde o skvělý trik nejenom pro brambory namrzlé, ale také pro ty staré, které se na talíři už svou chutí příliš blýsknout nemohou.

Jak ještě vylepšit chuť brambor

Připravujete-li namrzlé brambory, přidejte k nim lžičku octa. Všeobecně lze do vody na vaření brambor přidat i nejrůznější bylinky či koření. A to nejenom kvůli chuti. Například kmín nebo saturejka vám pomohou s nadýmáním a trávením jako takovým.

Použít lze i mléko – ne příliš, jinak by voda snadno vypěnila. Evergreenem je pak v tomto ohledu samozřejmě libeček. Ten dokáže vykřesat to nejlepší opravdu z jakýchkoliv brambor. Použijte ho vždy, když chcete servírovat jednoduše perfektní přílohu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *