Velkoobchod ovoce a zeleniny

Na doplňování chromu se často zapomíná, a přitom to lze zvládnout jen s pomocí přírodních zdrojů

Také se potýkáte se stresem a únavou bez jasné příčiny? Trpíte poruchami pozornosti a koncentrace nebo zkrátka a dobře cítíte, že je na vás toho všeho prostě moc? Pak nejspíš sáhnete po hořčíku.

A vcelku nezáleží na tom, zda vsadíte na vhodné doplňky stravy nebo se rozhodnete konzumovat větší množství špenátu, ryb, ořechů, banánů, meruněk či luštěnin. Ovšem výše zmíněné symptomy nemusí znamenat jen nedostatek hořčíku. Velmi často se za nimi ukrývá také nedostatek chromu. A mnohdy tuto dysfunkčnost odhalíme až ve chvíli, kdy nám nepomohou 3-4 týdny cíleného užívání účinného „magnézka“ z lékárny.

Co všechno v našem těle dokáže chrom

Především jde o užitečnou podporu metabolismus. Potřebujete udržovat stabilní hladinu krevního cukru, případně se snažíte zachovat rovnováhu metabolismu makronutrientů? Cvičíte a doufáte, že se tím připravíte o pár kilogramů nadbytečné váhy? S tím vším vám chrom může pomoci.

Ne nadarmo je proto součástí nejrůznějších doplňků stravy určených pro oblast fitness, kde se mnohdy kombinuje navíc ještě s L-karnitinem, právě kvůli efektivní optimalizaci váhy (a nemusí jít vždy jen o hubnutí).

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Měli byste vědět: pokud máte chrom spojený zejména s metalurgickým průmyslem, dost možná si ze školy vzpomenete na to, že jde o chrom šestimocný, který na živé organismy působí karcinogenně. Pro lidskou spotřebu se tedy hodí mnohem spíše chrom trojmocný.

Jak doplnit chrom přírodními prostředky

A jak zajistit svému organismu dostatek této cenné látky? Pokud nechcete hned sázet na doplňky stravy, zařaďte do svého jídelníčku více luštěnin, obilných klíčků, zeleniny, rýže, celozrnných obilnin (včetně pečiva), sýrů, švestek a ořechů. Pomoci vám mohou také pivovarské kvasnice, ale spíše ty sušené určené k dochucování. Konzumace piva vám s doplňováním chromu příliš nepomůže.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *